سه شنبه - 2018 اکتبر 23 - 13 صفر 1440 - 1 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 87207
تاریخ انتشار : 20 آبان 1394 6:44
تعداد بازدید : 491

برگزاری چهارمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی نگرش سیستمی بر مبحث خانواده

چهارمین جلسه از سلسله مباحث نگرش سیستمی بر مبحث خانواده در مدرسه کوثر برگزار شد


خانم دکتر بهزاد پور استاد حوزه با اشاره به مباحث گذشته درباره زوجیت به این نکته پراخت که:  در قرآن کلمه زوج نداریم و فقط زوجیت آمده است که زوج در زبان عربی یعنی هم شدن و یکی شدن است.

وی ادامه داد: ازدواج یک زندگی جدید است و انسان باید با شخصی که شناختی نسبت به او ندارد تطبیق دهد. و عشق در انسان تحولی بسیار بزرگ به بار می آورد که این عشق، گاه انسان را به سمت کمال می کشاند و گاه به سمت جهنم و گمراهی.

دکتر بهزاد پور با توجه به آیه خلق لکم من انفسکم ازواجاً لتسکنوا الیها ... یکی از اهداف اصلی ازدواج را آرامش دانست و گفت:محبت یک قانون و جعل است که خداوند آن را بین زوجین ا یجاد کرده است .

ایشان در ادامه فرمودند: خداوند در قرآن کریم  اجر رسالت را موّدت اهل بیت علیهم السلام قرار داده است و بین زوجین نیز مودت قرار داده شده است، لذا می توان گفت دین و خانواده ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند و هرچه در جامعه ، خانواده ها اصالت بیشتری داشته باشد مردم دیندارتر و ارزش های اخلاقی را بهتر رعایت می کنند.

خانم دکتر بهزادپور خاطر نشان کرد: قدرت زنان در امر تحکیم مودت در خانواده از مردها بیشتر است و مودت اصلی این است که انسان فردی را برای خودش و برای رشد دیگری دوست داشته باشد که مرحله بالاتر از مودت این است که زوجین تکیه گاه همدیگر شوند.

ایشان در پایان خانواده را زمینه ای خواندند که عشق را با موّدت تمرین کنیم تا در مرحله بالاتر بتوانیم به اولیای الهی و امامان مودت داشته باشیم


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :