يکشنبه - 2020 آوريل 05 - 12 شعبان 1441 - 17 فروردين 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 83844
تاریخ انتشار : 30 شهریور 1394 13:34
تعداد بازدید : 1141

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی مدرسه فاطمیه س پاکدشت با سخنرانی امام جمعه شهر

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه خواهران فاطمیه(س) شهر پاکدشت با سخنرانی امام جمعه این شهر چهارشنبه ۲5 شهريور ۱۳۹۴برگزار شد.


حجت الاسلام حسن لزومی در این مراسم به بیان شرایط دوران امام جواد(ع) پرداخت و اظهار کرد: دشمنان در این دوران به دنبال زیر سؤال بردن علم امامان(ع) بودند. ولی چون ائمه اطهار(ع) در حد اعلی علم الهی قرار دارند این حقانیت را نیز به اثبات رساندند تا بر آنان حجت تمام شود.

وی در ادامه تصریح کرد: حوزه، خانه حضرت زهرا(س) است که باید تمام شؤونات از جمله تقوا، عمل صالح، علم و اخلاق اسلامی در آن رعایت شود. جامعه به همان میزان که به طلاب برادر نیازمند است به طلاب خواهر نیز محتاج است؛ چرا که جامعه کنونی بیش از گذشته نیاز به مذکٌر و تذکر دهنده دارد و این تذکر را کسی می دهد که عالم، دانا و درس خوانده علوم حوزوی باشد.

امام جمعه پاکدشت تأکیدکرد: حوزه رسالت دینی بالایی دارد، کسی که در آن درس می خواند به نور وصل می شود و با معنویتی که از حوزه کسب می کند می تواند جهل را از جامعه بزداید.

در ادامه مراسم زهرا وفایی نژاد، مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمیه(س) شهر پاکدشت با اشاره به روایتی از امام علی(ع) نیت وارد شدن به حوزه را برابر با حسنه، مباحثه را تسبیح خداوند و تفحص در کتاب را ثواب جهاد دانست و گفت: پیشرفت علمی و تحصیلی با داشتن نظم، انضباط ، پشتکار و داشتن خلوص نیت در تمام مراحل تحصیل و زندگی حاصل می شود.

گفتنی است، این مراسم با حضور مدرسان و طلاب برگزار شد که در آن مقاله ای نیز با عنوان «ارزش علم و علم آموزی» ارائه شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :