دوشنبه - 2020 آوريل 06 - 13 شعبان 1441 - 18 فروردين 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 83831
تاریخ انتشار : 30 شهریور 1394 12:46
تعداد بازدید : 1004

امروز تولید علم به حوزه های علمیه بزرگ منحصر نیست

مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور در مراسم افتتاحیه استاد سرای مدرسه علمیه فاطمیه پاکدشت گفت: امروز تولید علم به حوزه های علمیه بزرگ کشور منحصر نیست.


حجت الاسلام و المسلمین محمودرضا جمشیدی یکشنبه ۲۲ شهریور در مراسم افتتاح استادسرا و مقطع تحصیلی تخصصی سطح سه (کارشناسی ارشد) مدرسه علمیه فاطمیه پاکدشت در سخنانی با اشاره به دستاوردهای حوزه های علمیه خواهران در سال های گذشته اظهار کرد: اگر در گذشته تولید علم دینی به مراکز بزرگ در برخی شهرهای خاص منحصر بود، امروز بانوان طلبه از دوردست ترین نقاط کشور در جشنواره های علمی مقام های چشم گیری احراز می کنند.
وی با اشاره به دستاوردهای پژوهشی حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: تنها در سه سال گذشته ۵۳۰ کرسی آزاداندیشی در حوزه ّهای علمیه خواهران کشور برگزار شده است و این نهاد در آستانه برپایی کرسی های نظریه پردازی است.
مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور از تشکیل ۳۷۰ هسته پژوهشی در حوزه های علمیه خواهران خبر داد و اضافه کرد: امروز ظرفیت های عظیمی در حوزه های علمیه خواهران شکل گرفته است و این نهاد در صدها طرح ملی و محلی مشارکت دارد.
وی با اشاره به راه اندازی مراکزی به منظور پشتیبانی مالی از مدرسه علمیه فاطمیه پاکدشت یادآور شد: احداث حوزه های علمیه امری بزرگ است، اما بزرگ تر از آن این است که تلاش کنیم این حرکت تداوم داشته باشد.
حجت الاسلام و المسلمین جمشیدی صرف عمر و مال برای حوزه های علمیه را موجب ماندگار شدن آنها دانست و خاطرنشان کرد: عمر و مالی که به مالکیت خدا درآید فانی نیست و ماندگار باقی خواهد ماند.
وی رسالت حوزه های علمیه را اقامه نماز دانست و افزود: این همان کار انبیا و اوصیای بزرگ الهی است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :