يکشنبه - 2020 سپتامبر 27 - 10 صفر 1442 - 6 مهر 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 270791
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1399 15:12
تعداد بازدید : 44

مدرسه علمیه الزهرا س واوان

غدیر را زندگی کنیم #پويش_اطعام_غدير

پویش اطعام غدیر به منظور جهانی شدن نام غدیر و حرکتی در راستای جهانی شدن نمادهای دین

امام صادق(ع) فرمود :عید غدیر، روزى است که رسول خدا(ص) على(ع) را بعنوان پرچمدار براى مردم برافراشت و فضیلت او را در این روز آشکار کرد و جانشین خود را معرفى کرد ، بعد بعنوان سپاسگزارى از خداى بزرگ آن روزه را روزه گرفت و آن روز ، روز روزه  دارى و عبادت و طعام دادن و به دیدار برادران دینى رفتن است. آنروز روز کسب خشنودى خداى مهربان و به خاک مالیدن بینى شیطان است . (وسائل الشیعه 7: 328(

باید غدیر را زندگی کرد. یکی از اعمال پسندیده در روز عیدغدیر که عیدالله اکبر است اطعام می باشد. با توجه به شرایط خاص کشور و بیماری کرونا که مردم به بودن در خانه تشویق می شوند خانواده­ها می­توانند علاوه بر کمک مومنانه که در راستای فرامین مقام معظم رهبری(مدظله) است، اطعام غدیر را با توسل به امام علی(ع) و با حال و هوای غدیرخم در کنار اعضای خانواده و فرزندان خود داشته باشند.

مادر، خانه را آذین می بندد، بهترین لباس ها را به تن خود و فرزندانش می­پوشاند و طعامی ساده ولی آراسته و تزیین شده، آماده می کند تا به استقبال جشن غدیر در کنار اعضای خانواده برود. زیرا که مادر، تربیت کننده نسلی محبّ اهل بیت است و این زن است که از دامان او مرد به معراج می رود.

در این پویش عکس های خود از اطعام غدیر همراه با نماد ها و فضاسازی واقعه غدیر و همچنین نمادهایی از وجود مبارک آقا علی بن ابیطالب ع را از طریق گروه های خانوادگی، 📱اینستاگرام و ... به اشتراک بگذارید.

 

با هشتک #اطعام_غدیر #غدیر

به منظور جهانی شدن نام غدیر

 نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :