يکشنبه - 2020 سپتامبر 27 - 10 صفر 1442 - 6 مهر 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 270132
تاریخ انتشار : 22 تیر 1399 23:0
تعداد بازدید : 46

مدرسه علمیه الزهرا س واوان

کارگاه یادداشت نویسی مطبوعاتی

برگزاری کارگاه مجازی یادداشـت نویـسی مطبـوعـاتی

معاونت فرهنگی حوزه علمیه الزهرا س واوان با توجه به اهمیت فضای مجازی در جامعه امروزی و در راستای منویات مقام معظم رهبری(مدظله) اقدام به برگزاری کارگاه های یادداشت نویسی مطبوعاتی نمود.

بدلیل شیوع بیماری کرونا و دستورالعمل های وزارت بهداشت این کارگاه بصورت مجازی و با حضور خانم پگاه پرهون فعال فضای مجازی و وبلاگ نویس برگزار  شد.

سیفی زاده معاونت فرهنگی حوزه در این راستا گفت: با توجه به شرایط کنونی جامعه و تلاش همه جانبه دشمنان داخلی و خارجی، طلاب هر چه بیشتر باید در این حوزه، حضور فعال و موثر داشته باشند و از چنین فرصتی در راستای نشر معارف اهل بیت علیهم السلام و پاسخگویی به شبهات استفاده نمایند.

 در اولین جلسه از کارگاه مجازی یادداشت مطبوعاتی خانم پرهون، ضمن معرفی قالب های یادداشت نویسی مطبوعاتی، نحوه یادداشت نویسی و کسب درآمد از این راه به طلاب آموزش داد.

این دانش آموخته حوزه با اشاره به انواع مقاله های مطبوعاتی گفت: مقاله های مطبوعاتی در سه رده کلی جمع بندی می گردد؛ مقاله های ساده خبری، مقاله های تخیلی، داستانی و وصفی و مقاله های تحقیقی، آماری ، علمی و مستند.

وی در ادامه به بیان رئوس مثلث طلایی پرداخت و افزود: قبل از شروع یادداشت نویسی باید رئوس مثلث طلایی پیام را تشکیل کرد و به این سه سوال عمده پاسخ داد:  

۱. چه می خواهم بگویم؟(هدف پیام(

۲. برای چه کسی؟(مخاطب پیام(

۳. ازچه رسانه ای؟( کانال پیام(

پرهون در پایان به ویژگی های یادداشت مطبوعات از جمله: کوتاهی و وایجاز، سادگی و روشنی،  نقل قول، پیشینه و سابقه ، استدلال و منطق ، و ... اشاره نمودند.

لازم به ذکر است کارگاه فضای مجازی هر هفته در پیامرسان ایتا و بصورت مجازی با حصور طلاب و دانش آموختگان حوزه و با حضور خانم پرهون (دانش آموخته حوزه، کارشناس ارشد ارتباطات، فعال فضای مجازی و وبلاگ نویس) برگزار می شود.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :