پنج شنبه - 2020 آگوست 13 - 24 ذيحجه 1441 - 23 مرداد 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 269948
تاریخ انتشار : 10 تیر 1399 13:14
تعداد بازدید : 40

پذیرش ونمایه مقاله در پایگاه سیویلیکا

پذیرش مقاله«خانم میترا نظری پور» از طلاب سطح دو حـوزه علمیه المهدی(عج) در «کنفرانس بین المللی علوم تربیتی،روانشناسی،مشاوره،آموزش و پژوهش» دراسفندماه 1398،وانتشار ونمایه آن در پایگاه سیویلیکا

به لطف الهی،مقاله «خانم میترا نظری پور» از طلاب سطح دو حوزه علمیه المهدی(عج)  در «کنفرانس بین المللی علوم تربیتی،روانشناسی،مشاوره،آموزش و پژوهش» دراسفندماه 1398پذیرفته ودر پایگاه سیویلیکا به آدرس زیرمنتشر و نمایه شده است.

https://www.civilica.com/Paper-ESPCER01-ESPCER01_076.html

عنوان مقاله:بررسی پرورش وآموزش کودکان و نوجوانان ایرانی با رویکرد تربیت هنرمندانه دینی

نویسنده:میترا نظری پور

چکیده

وجود جوانان متدین و خداجو از شاخصه های قابل توجه یک جامعه با عنوان "اسلامی" می باشد که در نتیجه ی توجه خاص به این امر وبرنامه ریزی و تلاش و زحمت دلسوزانه در جهت وصول به این هدف،حاصل می گردد.در این مهم،سهم والدین و سرپرستان کودکان ونوجوانان یابه عبارتی خانواده، بسیار تأثیر گذار بوده وادامه تلاش و توجه خانواده در این جهت، از سوی نهاد آموزش وپرورش، خواهد بود. حال هرگونه نقص و قصوری دراین باب، مقدمات فاجعه ی تربیتی  را رقم خواهد زد و کودک ونوجوان دیروز،جوان امروز و نقش آفرین و گرداننده ی جامعه خود خواهد بود ولی  نه در شأن جامعه اسلامی. این مقاله مختصرکه حاصل جمع آوری مطالب مربوط به تربیت دینی کودکان ونوجوانان می باشد و بیانگر نظر دین و شریعت از طریق روش کتابخانه ای و بارویکردتحلیلی توصیفی،اهمیت توجه به تعلیمات دینی کودکان و نوجوانان و نیز روش های سودمند رسیدن به این مهم را مورد بررسی قرار می دهد. در این أثر به نقش ویژه ی خانواده و پس از آن نهاد آموزش پرورش پرداخته شده و بیان می شود که این دو نهاد مهم در ارتباط بایکدیگر و با بکار بستن روش های نیک تربیتی و با در نظرگرفتن گنجینه ی غنی توصیه های بزرگان دین قادر خواهند بودمسیر سعادت را برای فرزندان ایران زمین بگشایند و ازانحراف به هر شکل آنان جلوگیری نمایند، آنچنان که ثمره ی کار،جامعه ای گردد درخشان.

واژگان كلیدي: پرورش کودکان و نوجوانان،پرورش دینی،آموزش دینی،تربیت هنرمندانه دینینظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :