سه شنبه - 2020 مي 26 - 4 شوال 1441 - 6 خرداد 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 268409
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1399 13:42
تعداد بازدید : 20

مدرسه علمیه امام خمینی(ره)

برگزاری جشن بزرگ میلاد با سعادت امام زمان(عج) به صورت مجازی

برگزاری جشن بزرگ میلاد با سعادت امام زمان(عج) به صورت مجازی

جشن مجازی ویژه نیمه شعبان ویژه مسؤولان، اساتید، طلاب و خیرین مدرسه علمیه امام خمینی(ره) رباط کریم به همت معاونین فرهنگی و مالی مدرسه روز نیمه شعبان به صورت مجازی برگزار شد.

 در این مراسم حجت الاسلام بخشعلی استاد حوزه علمیه با موضوع انسان شناسی و خود شناسی به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: بزرگ ترین کاری که انسان می تواند برای خود و امام زمان(عج) انجام دهد، پرداختن به خویشتن است.

 وی افزود: انسان اگر خود حقیقی و واقعی خویش را که استمرار ابدی دارد و فرازمان و فرامکان است درست دریابد و آن را از نظر معرفتی تغذیه کند بزرگ ترین کار را برای ظهور امام زمان(عج) انجام داده است.

 استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه امام زمان(عج) هیچ نیازی به انسان ها ندارند بلکه این بشریت است که محتاج حضرت هستند، اظهار داشت: هر کاری که حضرت انجام می دهند در راستای تکمیل انسانیت است.

 حجت الاسلام بخشعلی ادامه داد: نگاه مقطعی به خود داشتن با آرمان و اهداف امام زمان(عج) منافات دارد و انسان زمانی می تواند حضرت را یاری کند که با یک نگاه ابدی اقدام به خودسازی کند.

 وی افزود: انسان به این دلیل از ظهور امام زمان(عج) مسرور و خوشحال می شود چون می تواند از محضر حضرت برای رشد، تعالی و پیشرفت خود بهره ببرد؛ خودسازی بزرگ ترین خدمت به امام زمان(عج) و بشریت است.

 استاد حوزه علمیه اضافه کرد: انسان اگر خودسازی نداشته باشد هرگز نمی تواند سرباز خوبی برای امام زمان(عج) باشد، سربازان واقعی حضرت کسانی هستند که به خودسازی رسیده باشند و این بالاترین مرتبه انتظار است.

 حجت الاسلام بخشعلی با اشاره به اینکه اعمال و رفتار انسان ها دلیل اصلی تاخیر ظهور است، گفت: استمرار و پایداری در مسیر خودسازی و معرفت نفس از شاخصه های مهم منتظران ظهور به شمار می رود.

 قرائت قرآن کریم، اجرای سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، پخش کلیپ، پخش قطعه ای از سخنرانی استاد پناهیان، اجرای همخوانی ریحانه النبی، مولودی خوانی و اعلام برندگان مسابقه «کرونا و قرنطینه» از دیگر برنامه های این جشن مجازی بود که مورد استقبال مهمانان مجازی قرار گرفت .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :