شنبه - 2020 آگوست 15 - 26 ذيحجه 1441 - 25 مرداد 1399
16864رکورد در مدت زمان 0.826ثانیه
عبارت مورد جستجو :
فاجعه سردشت 31 تیر 1399 13:45
فاجعه سردشت تاریخ : 8/4/1399 بمباران شیمیایی سردشت بمبارانی بود که نیروی هوایی عراق در روز 8 تیر ۱۳۶۶ با استفاده از بمب های شیمیایی خریداری شده از کشورهای اروپایی در چهار نقطه پر ازدحام شهر سردشت از توابع استان آذربایجان غربی انجام داد در این حمله ۱۱۰ نفر از ساکنان غیرنظامی شهر جان باخته و ۸ هزار نفر دیگر نیز در معرض گازهای سمی قرار گرفتند و مسموم شدند. در کتاب حقوق مخاصمات مسلحانه نوشته (( شارل روسو )) آمده است جنگ به هیچ وجه رابطه انسان با انسان نیست بلکه رابطه دولت با دولت است که در این رابطه افراد خصوصی به گونه ای اتفاقی دشمن یکدیگر شده اند و این به عنوان دو انسان بلکه به عنوان شهروند ،نه به عنوان اعضای یک میهن بلکه به عنوان مدافع در جنگ در جریان جنگ غیرنظامیان در آن دخالتی ندارند و بنابراین آثار جنگ هم نباید دامنگیر آنان شود . طبق مقررات وضع شده در سال ۱۸۷۴ کنفرانس بروکسل در سال های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷، کشورهای متخاصم ملزم شده اند که از سرایت جنگ با افراد غیر نظامی خودداری کرده و افراد غیر نظامی را از صحنه درگیری خارج نمایند ،علاوه بر آن از گسترش جبهه های جنگ به مناطق مسکونی منع شده اند0 بمباران شیمیایی شهر مرزی سردشت فجیع ترین تهاجم شیمیایی بود که آثار و مشکلات منفی بسیاری به وجود آورد. جمهوری اسلامی ایران این تهاجم را غیر انسانی اعلام داشت ، شهر سردشت اولین شهر قربانی جنگ افزارهای شیمیایی در جهان پس از بمباران هسته ای هیروشیما نامید مجامع جهانی به دلیل نفوذ پشتیبانان صدام حسین قادر به انجام اقدام قابل توجهی نبودند کشورهای اروپایی و آمریکایی هم که به نوعی با فروش سلاح به صدام بانی این فاجعه شده اند سعی کردند این اتفاق را نادیده بگیرند و واکنش خاصی انجام ندادند و حتی در صدد انکار آن برآمدند. در فروردین سال ۱۳۶۵ سرانجام اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در واکنش به جنایات جنگی آشکار صدام حسین مصوبه ای را در محکومیت به کارگیری سلاح شیمیایی توسط او گذراندند که با وتوی آمریکا بی اثر شد.
مصاحبه ورودی 99 30 تیر 1399 8:42
مصاحبه ورودی 99 با حضور مدیریت و معاونین در مدرسه علمیه حضرت زهرا (س) انجام گردید
کلاس مجازی آموزش داستان نویسی در حوزه حضرت قاسم بن الحسن (علیهاالسلام) آغاز گردید.
مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها نشست بررسی علل پذیرش قطعنامه 598 را برگزار کرد
برنامه های مدرسه علمیه الزهرا (س) قیامدشت به مناسبت بزرگداشت هفته عفاف وحجاب درفضای مجازی وبوستان آزادی قیامدشت برگزارگردید.
طرح " گام به گام با شهدا " به صورت مجازی در کانال های مجازی حوزه حضرت قاسم بن الحسن (علیهماالسلام) در حال اجرا می باشد.
حوزه علمیه حضرت قاسم بن الحسن (علیهماالسلام) به مناسبت عید غدیر " پویش آثار علوی " را برگزار می کند.
دوره ی " آیین همسرداری " توسط استاد و مشاور محترم سرکار خانم علیمیرزایی در حوزه حضرت قاسم بن الحسن (علیهماالسلام) برگزار شد.
چاپ نشریه جلد 8 24 تیر 1399 0:0
فصلنامه تخصصی حوزه حضرت قاسم بن الحسن (علیهم السلام) شماره هشتم به چاپ رسید.
  • تعداد رکوردها : 16864