جمعه - 2020 آگوست 07 - 18 ذيحجه 1441 - 17 مرداد 1399
16843رکورد در مدت زمان 0.717ثانیه
عبارت مورد جستجو :
به مناسبت سالروز شهادت دکتر بهشتی و یارانشان ، مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها در تارخ 7/4/99 عکسنوشته تهیه کرده و در گروه طلاب مدرسه قرار داد.
گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد تاریخ: 5/5/99 عملیات مرصاد یا عملیات فروغ جاویدان نام نبردی است که توسط سازمان مجاهدین خلق طرح ریزی شد و میان جمهوری اسلامی ایران و سازمان مجاهدین خلق در اواخر جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۶۷ در گرفت ۰ فرماندهی نیروهای ایرانی در این عملیات بر عهده صیاد شیرازی و فرماندهی مجاهدین خلق در این ماجرا مسعود رجوی بود. پس از چند روز درگیری در نهایت نیروهای ارتش ایران بر سازمان مجاهدین خلق پیروز شدند. تعداد زیادی در این نبرد کشته شدند زمان عملیات ۴ تا ۸ مرداد ۱۳۶۷ بود((۴ روز )) مکان عملیات : مرزهای غربی ایران نتیجه : پایان جنگ ایران و عراق و پیروز این جنگ ایران ،شکست مجاهدین خلق و انهدام ارتش آنها علت جنگ : سازمان ملل متحد برای پایان یافتن جنگ و ایجاد آتش بس به هر دو سمت درگیر فشار می آورد و از این رو صدام حسین برای اینکه از فرصت پیش آمده در پایان جنگ و قبل از آتش بس استفاده کند تصمیم می گیرد حمله مجددی را به خاک ایران طرح ریزی و اجرا کند. تغییرات سرزمینی : مناطق کوچکی در اطراف اروندرود و اطراف مرز تا سال ۱۳۶۹ و قبل از حمله عراق به کویت و قبول عهدنامه ۱۹۷۵ الجزایر توسط عراق در اشغال نیروهای عراقی بود در نهایت هیچگونه تفاوتی در قلمرو و مرزهای دو کشور نسبت به قبل از آغاز جنگ ایجاد نگردید . عملیات مرصاد پاتک نیروهای نظامی ایران در پاسخ به عملیات فروغ جاویدان است. سرانجام عملیات مرصاد در پنجم مرداد ماه ۱۳۶۷ با رمز ((یا علی )) و به منظور مقابله با نیروهای سازمان مجاهدین خلق در منطقه اسلام آباد غرب و کرند غرب در استان کرمانشاه آغاز شد نیروهای نظامی ایران ابتدا مسیر ستون های زرهی منافقین را سد کردند، بعد نیروهای هلی برد را در پشت سر مجاهدین پیاده کردند و آنگاه بالگردهای هوانیروز ارتش با سلاح های ضدتانک به ستون های زرهی مجاهدین یورش بردند هواپیماهای اف ۵ پایگاه ۴ شکاری نیروی هوایی پایگاه دزفول به فرماندهی حمید نجفی و علیرضا آیینی ، ستون زرهی مجاهدین را بمباران کردند . در انتها نیروی زمینی سپاه به باقیمانده نیروهای مجاهدین حمله کردند . برخی کارشناسان جنگ و فرماندهان نظامی در ایران ترور صیاد شیرازی فرمانده سابق نیروی زمینی ارتش را به دلیل تدابیر ویژه در عملیات مرصاد و شکست سنگین مجاهدین خلق در این عملیات تفسیر می کنند.
خاطرات شهدا 5 مرداد 1399 11:0
بارگذاری روزانه خاطرات ووصیت نامه شهدا
خاطره ای شنیدنی از مادرشهید طهرانی مقدم دررابطه بافعالیتش درپشت جبهه های جنگ اززبان همسر شهید طهرانی مقدم
موسسه آموزش عالی حضرت قاسم بن الحسن علیهما السلام به مناسبت سالروز ازدواج امام علی (علیه السلام) و فاطمه زهرا (سلام الله علیها)،نشست علمی پژوهشی ،به صورت آنلاین در سامانه سیما ...
در هفته کرامت توفیق حاصل شد پرچم آستان قدس رضوی در سالن اجتماعات حوزه در میان طلاب، فضای حوزه، متبرک شد.
زندگی ای به رنگ زندگی حضرت زهرا س و حضرت علی ع از زبان طلاب
با همراهی خیرین و طلاب طی فراخوان نذر اسباب بازی، مبالغ جمع عروسک و اسباب بازی های مزین به نام امام رضا(علیه السلام) در بین کودکان نیازمند و مناطق کم برخوردار توزیع گردید.
حمله به هواپیمای مسافربری 655 ایران تاریخ: 12/4/1399 پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران ایر با شناسه ۶۵۵ lR از تهران به مقصد دبی در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ پس از توقف بین راهی در بندرعباس به سمت دبی در حرکت بود که با شلیک دو موشک استاندارد از ناو uss وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در ارتفاع ۱۲ هزار پایی بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک زیر ۱۳ سال بودند جان باختند. محل حادثه : تنگه هرمز ، خلیج فارس مسافرین : ۲۷۴ نفر خدمه : ۱۶ نفر کشته شدگان : ۲۹۰ نفر دولت آمریکا مبلغ ۱۳۱/۸ میلیون دلار در توافقی به دولت ایران پرداخت کرد که شامل ۶۱.۸ میلیون دلار برای بازماندگان ۲۴۸ نفر ایرانی کشته شده در حادثه بوده است رئیس جمهور ایران و آمریکا به ترتیب سید علی خامنه ای و دونالد ریگان بودند.
فاجعه سردشت 31 تیر 1399 13:45
فاجعه سردشت تاریخ : 8/4/1399 بمباران شیمیایی سردشت بمبارانی بود که نیروی هوایی عراق در روز 8 تیر ۱۳۶۶ با استفاده از بمب های شیمیایی خریداری شده از کشورهای اروپایی در چهار نقطه پر ازدحام شهر سردشت از توابع استان آذربایجان غربی انجام داد در این حمله ۱۱۰ نفر از ساکنان غیرنظامی شهر جان باخته و ۸ هزار نفر دیگر نیز در معرض گازهای سمی قرار گرفتند و مسموم شدند. در کتاب حقوق مخاصمات مسلحانه نوشته (( شارل روسو )) آمده است جنگ به هیچ وجه رابطه انسان با انسان نیست بلکه رابطه دولت با دولت است که در این رابطه افراد خصوصی به گونه ای اتفاقی دشمن یکدیگر شده اند و این به عنوان دو انسان بلکه به عنوان شهروند ،نه به عنوان اعضای یک میهن بلکه به عنوان مدافع در جنگ در جریان جنگ غیرنظامیان در آن دخالتی ندارند و بنابراین آثار جنگ هم نباید دامنگیر آنان شود . طبق مقررات وضع شده در سال ۱۸۷۴ کنفرانس بروکسل در سال های ۱۸۹۹ و ۱۹۰۷، کشورهای متخاصم ملزم شده اند که از سرایت جنگ با افراد غیر نظامی خودداری کرده و افراد غیر نظامی را از صحنه درگیری خارج نمایند ،علاوه بر آن از گسترش جبهه های جنگ به مناطق مسکونی منع شده اند0 بمباران شیمیایی شهر مرزی سردشت فجیع ترین تهاجم شیمیایی بود که آثار و مشکلات منفی بسیاری به وجود آورد. جمهوری اسلامی ایران این تهاجم را غیر انسانی اعلام داشت ، شهر سردشت اولین شهر قربانی جنگ افزارهای شیمیایی در جهان پس از بمباران هسته ای هیروشیما نامید مجامع جهانی به دلیل نفوذ پشتیبانان صدام حسین قادر به انجام اقدام قابل توجهی نبودند کشورهای اروپایی و آمریکایی هم که به نوعی با فروش سلاح به صدام بانی این فاجعه شده اند سعی کردند این اتفاق را نادیده بگیرند و واکنش خاصی انجام ندادند و حتی در صدد انکار آن برآمدند. در فروردین سال ۱۳۶۵ سرانجام اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در واکنش به جنایات جنگی آشکار صدام حسین مصوبه ای را در محکومیت به کارگیری سلاح شیمیایی توسط او گذراندند که با وتوی آمریکا بی اثر شد.
  • تعداد رکوردها : 16843