چهارشنبه - 2020 ژولاي 08 - 18 ذيقعده 1441 - 18 تير 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266118
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1398 20:0
تعداد بازدید : 67

طلاب حوزه علمیه الزهرا س واوان با حضور در گلزار شهدای بهشت زهرا با آرمان های والای شهیدان تجدید میثاق کردند

میثاق طلاب خواهر با شهدا در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلای ایران

طلاب حوزه علمیه الزهرا س واوان در چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور در گلزار شهدای بهشت زهراس با آرمان های والای شهیدان تجدید میثاق کردند.

مردم غیور و ولایت مدار ایران اسلامی در روزهایی چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را جشن می گیرند که همزمان گشته است با شهادت دلیرمردی که عمر خویش را در راه عزت اسلام و دفاع از آرمان های انقلاب گذراند و سرانجام در همین راه جان خویش را نثار کرد و سردار دل ها شد.

طلاب همچون سال های قبل در قطعه شهدای بهشت زهراس حضور یافتند و در چهلم شهادت حاج قاسم سلیمانی و همراهانش با آرمان های شهدای والامقام تجدید پیمان کردند. طلاب همچنین بر مزار شهید هادی طارمی از اعضای تیم حفاظت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی حضور یافتند.

سرکار خانم عباسی روایت گر شهدا در همراهی با طلاب ضمن بزرگداشت مقام شهدا گفت: امروز وظیفه اصلی ما و به ویژه طلاب این است که یاد شهدا را زنده نگاه داریم.

وی با بیان وظیفه مهم طلاب خواهر خاطر نشان کرد: در عصر حاضر شناخت شهدا و شناساندن آنان به نوجوانان و جوانان اصلی ترین کار طلاب است. ما نباید از راه و اندیشه شهدا فاصله بگیریم.

خانم عباسی با تاکید بر ایجاد انس با شهدا ادامه داد: مرور وصیت نامه شهدا و دیدار مادران و پدران شهدا از مسائلی است که نباید به فراموشی سپرده شود. شکی نیست که زیارت قبور شهدا ثواب بسیار بالایی داشته و از نظر معنوی رشد بدنبال دارد ولی در کنار حضور در مزار شهدا، شناخت هدف و راه ایشان، عمل به وصایای شهدا و در یک کلام شهدایی زندگی کردن آن چیزی است که شهدا می خواستند.

وی با بیان خاطرات و وصایای شهدای زمان انقلاب، شهدای جنگ تحمیلی و مدافع حرم و ... گفت: از جمله کارهایی که اکنون بسیار مهم است کار فرهنگی است و شهدا سه بار کار فرهنگی انجام دادند یک بار قبل از شهادت و با نوع زندگی و رفتار و منش خود، بار دوم با ریختن خونشان و شهادت این عزیزان؛ مانند حرکتی که شهادت حاج قاسم در دل ها ایجاد کرد و بار سوم پس از شهادت و با عنایاتی که انجام می دهند.

این راوی شهدا همچنین با توجه به ایام ولادت حضرت زهرا س و روز مادر گفت: یکی از شهدا با اینکه سنی از او گذاشته بود و صاحب همسر و فرزند بود ولی هر بار مادر را میدید خم میشد و دست و پای مادر را می بوسید واین همان چیزی است که می گوئیم و تاکید می کنیم که باید سیره شهدا به مردم شناسانده شود.

خانم عباسی در پایان افزود: مطمئن باشید اگر از شهدا چیزی بخواهید جواب شما را خواهند داد؛ به شرط آن که مطمئن باشید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :