پنج شنبه - 2020 آوريل 09 - 16 شعبان 1441 - 21 فروردين 1399
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 265024
تاریخ انتشار : 18 دی 1398 10:48
تعداد بازدید : 23

حوزه علمیه باقرالعلوم علیه السلام

ایجاد دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه در واحدهای غرب استان تهران

بیست و هفتم آذر ماه در دانشگاه آزاد واحد شهر قدس نشستی با عنوان ایجاد دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه در واحدهای غرب استان تهران برگزار شد. در این نشست که با حضور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی و مدیر حوزه علمیه باقرالعلوم (ع) واحد خواهران شهر قدس و نماینده ی امام جمعه در دانشگاه برگزار شد خبر داده شد دبیرخانه ای راه اندازی می شود که موجب تعاملات بیشتر حوزه و دانشگاه خواهد شد، ایجاد دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه شروعی برای ایجاد همدلی و همراهی این دو مجموعه خواهد بود، به طوری که می توان از وجود حوزوی ها در جلسات شورای فرهنگی، شورای آراستگی حجاب و عفاف و حتی شوراهای علمی، آموزشی و پژوهشی بیشتر استفاده نمود.

بیست و هفتم آذر ماه در دانشگاه آزاد واحد شهر قدس نشستی با عنوان ایجاد دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه در واحدهای غرب استان تهران برگزار شد. در این نشست که با حضور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی و مدیر حوزه علمیه باقرالعلوم (ع) واحد خواهران شهر قدس و نماینده ی  امام جمعه  در دانشگاه برگزار شد خبر داده شد دبیرخانه ای راه اندازی می شود که موجب تعاملات بیشتر  حوزه و دانشگاه خواهد شد، ایجاد دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه شروعی برای ایجاد همدلی و همراهی این دو مجموعه خواهد بود، به طوری که می توان از وجود حوزوی ها در جلسات شورای فرهنگی، شورای آراستگی حجاب و عفاف و حتی شوراهای علمی، آموزشی و پژوهشی بیشتر استفاده نمود. در این جلسه خانم سلیمان پور مدیرت محترم حوزه به سخنرانی پرداختند که خلاصه ای از متن سخنرانی ارائه می شود:

27آذر ماه سالروز شهادت و عروج ملکوتی شهید بزرگوار آیت ا… دکترمفتح پایه گذار وحدت حوزه و دانشگاه را گرامی داریم، شهید بزرگواری که امام عزیزمان در وصف ایشان فرمودند: “شهید مفتح، شهید حوزه و دانشگاه است. همواره وحدت به عنوان عنصر تعالی و هم افزایی شناخته شده و در تاریخ  پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دو قشر روحانیت و دانشگاهی پیشگام این حرکت انقلابی بودند که با بصیرت و هم اندیشی همسو با عموم مردم نقش  تاثیرگذار خود را در این پیروزی رقم زدند از جمله مهمترین عرصه ای که حوزه و دانشگاه در کنار هم می توانند در آن از اثر بخشی بالایی برخوردار باشند حوزه فرهنگ است که جامعه دانشگاهی و جامعه روحانیت با تداوم مسیر تفکر و اندیشه و با حفظ وحدت حوزه و دانشگاه به عنوان دو پایگاه فکری که منشاء حرکت های مهم فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در جامعه است در حفظ فرهنگ اصیل ایرانی- اسلامی در مقابل هجمه ها و اندیشه های تفرقه افکن بیگانگان تاثیر گذار بوده و اقتدار و اتحاد نظام جمهوری اسلامی را نشان خواهند داد. متن جامعه و مردم نیز هم به حوزه و هم به دانشگاه به عنوان قطب های علمی، معرفتی و فرهنگ ساز اعتماد بالایی دارند .امید دارم جامعه حوزوی همواره در جهت نیل به اهداف عالی و مقدس علمی و پژوهشی و همچنین وحدت حوزه و دانشگاه با همگرایی بیشتر، در مسیر پیشرفت و تعالی هرچه بیشتر نظام اسلامی با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری قدم بردارند.

در این خصوص پیشنهاد می شود:

1.      کمیته ای علمی از فعالان حوزه و دانشگاه تشکیل شود که وحدت حوزه و دانشگاه به جریانی پویا در طول سال تبدیل شود و فعالیت های علمی و پژوهشی و فرهنگی که توسط این مراکز در سطح شهرستان برگزار می شود با تعامل یکدیگر انجام شود.

2.      جامعه ی ما به دلیل مواجهه با هجمه های غرب در شاخه های مختلف علمی- فرهنگی و سیاسی بیش از ÷یش نیازمند است تا کارشناسان حوزوی با مهارت های دیده شده در خصوص هر کدام در دانشگاه حضور یابند و به سوالات دانشجویان در فضای صمیمی پاسخ دهند و این نیازمند حمایت همه جانبه مسئولین دانشگاه است.

3.      پیشنهاد می شود اردوهای مشترک جهادی بین حوزویان و دانشجویان گذاشته شود و اهداف مشترک آن ها در این اردوها با همفکری هم دیگر قطعا نتایج بهتری به دنبال خواهد داشت، بدون مشی سیاسی یا حزبی…

4.      ضرورت وحدت حوزه و دانشگاه و نقش این پیوند در چالش بومی سازی علمی فرهنگی در شهر قدس اهمیت دارد که امیدواریم با همفکری و هم اندیشی بیشتر این اتفاق مهم رخ دهد.

 

 

 https://bagherolum-ghods.kowsarblog.ir/


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :