دوشنبه - 2020 ژانوِيه 20 - 25 جمادي الاول 1441 - 30 دي 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 258741
تاریخ انتشار : 29 مرداد 1398 22:42
تعداد بازدید : 94

مدرسه علمیه الزهراء(علیهاالسلام)

ضیافت اطعام غدیر خم با حضور جمعی از بانوان روستای رندان برگزار شد

معصومه سادات صادقی گفت: ویژه برنامه عید سعید غدیر خم و اطعام آن، با همکاری موسسات فرهنگی پژوهشی مستوره آفرینش، فرهنگی قرآنی الزهراء علیهاالسلام و هیات عقیله بنی هاشم علیهاالسلام، در مدرسه علمیه الزهرا(س) برگزار شد.

معصومه سادات صادقی گفت: ویژه برنامه عید سعید غدیر خم و اطعام آن، با همکاری موسسات فرهنگی پژوهشی مستوره آفرینش، فرهنگی قرآنی الزهراء علیهاالسلام و هیات عقیله بنی هاشم علیهاالسلام، در مدرسه علمیه الزهرا(س) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه الزهراء(علیهاالسلام)، معصومه سادات صادقی مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) کوی نصر،درخصوص این مراسم گفت: طبق برنامه های فرهنگی معارفی این مدرسه علمیه و تعاملاتی که با مجموعه های فرهنگی و مذهبی دارد امسال ویژه برنامه جشن غدیر خم و ضیافت اطعام آن با حضور جمعی از بانوان روستای رندان با ویژه برنامه هایی در مدرسه علمیه برگزار شد.


وی افزود: از جمله اهداف برگزاری این مراسم، تعامل با نهادهای مذکور جهت اجرای برنامه های فرهنگی معرفتی برای عموم مردم خصوصا افراد روستا بوده است؛ در راستای همین هدف، برنامه جشن غدیر خم امسال همراه با کارگاه ها، نشست های معرفتی و فرهنگی برای سنین مختلف برگزار شد.


مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) درخصوص کارگاه ها و نشست های معرفتی این مراسم با شکوه معرفتی، ابراز کرد: در مجموع پنج کارگاه و نشست در این مراسم برگزار شد که یکی از آنان کارگاه، گروه سنی زیر هفت سال بود که در این گروه، بصورت مهدکودک قرآنی بچه ها با بازی، قصه گویی هدفمند، نقاشی، داستان و غیره با برخی از مولفه های تربیتی آشنا شدند و به هر کدام از کودکان هدیه ویژه ای در پایان کارگاه داده شد.

صادقی ادامه داد: کارگاه احسن الحدیث که کارگاه قرآنی این ویژه برنامه بود در چهار کلاس براساس رده سنی افراد،به تصحیح حمد و سوره و بیان اسرار نماز، تصحیح حمد و سوره و تدبر قرآن، برای بزرگسالان؛ و تصحیح حمد و سوره و بیان نکاتی در مورد نماز، 

تصحیح حمد و سوره و بیان اهمیت نماز برای جوانان و نوجوانان پرداخت. 


وی در خصوص کارگاه احسن الاسره گفت: یکی از نیازهای اصلی افراد جامعه و خصوصا مادران این است که با شیوه های ارتباط و تعامل با نوجوانان آشنا شوند لذا در این کارگاه سرکار خانم رنگرز از مشاوران حوزه موضوع تحکیم روابط خانواده و روابط فرزند و مادر را مورد تحلیل و بررسی قرار دادند و به پرسشهای مادران در این زمینه پاسخ دادند.

صادقی در ادامه خاطرنشان کرد، باتوجه به بررسی های اولیه که صورت گرفته بود، یکی از نیازهای بانوان روستا آشنایی با احکام اسلامی و مسائل آن بود، در همین راستا ما کارگاه احسن الاحکام را برگزار کردیم که در چهار کلاس برای رده سنین مختلف، به بیان احکام و مسائل شرعی ، پرداخت و به سوالات احکامی افراد پاسخ داده شد.

وی با اشاره به حضور نوجوانان روستا در این برنامه و دغدغه های ذهنی این گروه سنی، اظهار داشت: یکی از کارگاه های ما در این برنامه، کارگاه احسن الحیاه بود که در آن سرکار خانم رشیدی برای نوجوانان در مورد اهمیت تصمیم گیری و حل مسئله به گفتگو با آنان پرداختند.


مدیر مدرسه علمیه الزهراء علیهاالسلام در پایان خاطرنشان کرد، این ویژ برنامه مورد استقبال افراد شرکت کننده قرار گرفت و درخواست افزایش این برنامه های معارفی و معرفتی را داشتند.


خاطرنشان می شود در این برنامه، به تمام شرکت کنندگان هدایای فرهنگی به رسم یادبود اهدا شد و شرکت کنندگان بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر مهمان اطعام سفره امیرالمومنین علیه السلام بودند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :