شنبه - 2019 مارس 23 - 17 رجب 1440 - 3 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 242625
تاریخ انتشار : 30 تیر 1397 16:37
تعداد بازدید : 52

موسسه آموزش عالی حوزوی حضرت فاطمه سلام الله علیها

شرکت در نشست زن و خانواده

شرکت در نشست زن و خانواده
                                                                                           شرکت در نشست زن و خانواده

به گزارش معاونت پژوهش،  خلاصه  موارد ذکر شده در نشست زن و خانواده  در حوزه الغدیر به شرح زیر بوده است:
ابتدا سرکار خانم سیاح مباحثی را پیرامون موضوع جلسه بیان داشتند. ایشان مباحث خود را با این نکته آغاز نمودند که:« در فضای علوم انسانی باید اندیشمندان با اصل آشنا شوند و منظور از اصل همان فرآیندها - تولید محصولات پژوهشی - مقالات و .... می باشد و تا موقعی که به این اصول توجه نشود، عقب گرد وجود دارد.» 
در این راستا موارد مهمی را ارائه نمودند و شناخت جریان هایی که در راه پیشرفت برای رسیدن به ارزشها هستند را بیان نمودند، که یکی از مهمترین این راهها، اهمیت دادن به دوران کودکی است.
 ایشان با ارائه مطالبی (از طریق پاورپوینت) مبنی بر اینکه ، جریانهای دین ستیز از کودکی روی رفتارهای کودکان فعالیت های خوبی دارد وهمچنین آنها به بررسی تمام مطالب مربوط به کودک، از جمله: کودکان بی سرپرست، بدسرپرست، کودکان کار، کودکان مورد آزار و .... پرداخته اند.
 پیمان نامه هایی در مورد حقوق کودک در سازمان بین الملل بیان شده است که ایران نیز در سال 72 به این کنوانسیون پیوسته است. غرب برای پیشبرد اهداف خود راهی طولانی و هدفمند را دنبال می کند به این ترتیب : استفاده از رسانه برای جلب توجه موضوع خاص، بزرگنمایی موضوع، تحریک سمن ها و برگزاری جلسات و نشست ها، ایجاد گفتمان در مورد موضوع، مداخله گری و ارائه راه حل، القاء راه حل به مردم، تلاش برای نهادینه و قانونی کردن راه حل آموزش جنسی.
در ادامه جلسه، سرکار خانم آیت اللهی، عضو شورای عالی زنان ، صحبتهایی را ایراد نمودند . ایشان تاکید بر حضور حوزه های علمیه در صحنه های فرهنگی داشتند و اینکه باید در زمینه های اعتقادی بیشتر کارکنند تا نیروهایی خبره را برای جامعه آماده نمایند.
 مقام معظم رهبری از این شورا چند سال قبل در جلسه ای که با این شورا داشتند، خاطر نشان کردند که آنها باید: « در مورد آسیب های اجتماعی (طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی، مفاسد اخلاقی) کار کنند و هرچند ماه یکبار گزارشهایی را به ایشان ارائه نمایند. » 
دکتر آیت اللهی در این راستا، متذکر شدند که حوزه های علمیه باید، نیروهای خوب را شناسایی کنند، توانمند سازند، به عرصه و میدان بفرستند و این نیروها را رها نکنند و به آنها یاری برسانند، زیرا رها کردن آنها باعث از دست رفتن این نیروها می شود، تا در عرصه فرهنگی بتوان از آنها استفاده نمود. باید موانع را رفع نمود و حوزویان فعالیت کنند و در عرصه فرهنگ حضور مستمر داشته باشند و با کار تشکیلاتی پیش بروند. به طلاب آموزشهای ویژه و تخصصی داده شود و با آنها به صورت کاربردی کار شود تا برای فعالیت در مراکزی که در زمینه خانواده و تربیت فرزند فعالیت میکنند، معرفی شوند. باید در حوزه ها بحث های کاربردی در حوزه خانواده صورت گیرد و آموزش ها در این راستا بیشتر و تخصصی تر باشد. دستگاه ها موظفند برای پایین آمدن متوسط سن ازدواج کار کنند.
                                            


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :