يکشنبه - 2018 آگوست 19 - 8 ذيحجه 1439 - 28 مرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 242314
تاریخ انتشار : 30 تیر 1397 0:0
تعداد مشاهدات : 27

مدرسه علمیه جوادالائمه علیه السلام

جلسه شورای فرهنگی زنان وخانواده

در روز شنبه 97/4/30 نشست شورای فرهنگی اجتماعی زنان وخانواده با حضور مدیران محترم ومعاونین پژوهش و فرهنگی در مدزسه علمیه الغدیر برگزار شد .

در روز شنبه 97/4/30 نشست شورای فرهنگی اجتماعی زنان وخانواده با حضور مدیران محترم ومعاونین پژوهش و فرهنگی در مدزسه علمیه الغدیر برگزار شد .

ابتدا سرکار خانم سیاح مباحثی رایرامون موضوع جلسه بیان داشتند. ایشان مباحث خود را با این نکته آغاز نمودند که :« در فضای علوم انسانی باید اندیشمندان با اصل آشنا شوند و منظور از اصل همان فرایندها – تولید محصولات پژوهشی – مقالات و ... می باشد. و تا موقعی که به این اصول توجه نشود عقب گرد وجود دارد.»

در این راستا اطلاع مهعمی را ارائه نمودند و شناخت جریانهایی که راه یشرفت برای رسیدن به ارزشها هستند را بیان نمودند، که یکی از مهمترین این راهها، اهمیت دادن به دوران کودکی است. ایشان با ارائه مطالبی (از طریق پاورپوینت) مبنی بر اینکه، جریانهای دین ستیز از کودکی روی رفتارهای کودکان فعالیتهای خوبی دارند و همچنین آنها به بررسی تمام مطالب مربوط به کودک، از جمله: کودکان بی سرپرست، بد سرپرست، کودکان کار، کودکان مورد آزار و .... پرداخته اند.

پیمان نامه هایی در این راستا در سازمان بین الملل بیان شده است که ایران نیزدر سال 72 به این کنوانسیون پیوسته است. غرب برای پیشبرد اهداف خود راهی طولانی و هدفمند را دنبال می کند به این ترتیب: استفاده از رسانه برای جلب توجه موضوع خاص، بزرگنمایی موضوع، تحریک سمن ها و برگزاری جلسات و نشست ها، ایجاد گفتمان در مورد موضوع، مداخله گری و ارائه راه حل، القاء راه حل به مردم، تلاش برای نهادینه و قانونی کردن راه حل آموزش جنسی.

در ادامه جلسه سرکار خانم دکتر آیت اللهی، عضو شورای عالی زنان، صحبت هایی را ایراد نمودند. ایشان تاکید بر حضور حوزه های علمیه در صحنه های فرهنگی داشتند و اینکه باید در زمینه های اعتقادی بیشتر کار کنند تا نیروهای خبره را برای جامعه آماده کنند. مقام معظم رهبری چند سال قبل در جلسه ای که با اعضا این شورا داشتند، خاطر نشان شدند که آنها باید: « در مورد آسیب های اجتماعی (طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی، مفاسد اخلاقی) کار کنند و هر چند ماه یکبار گزارشهایی را به ایشان ارائه نمایند.»

دکتر آیت اللهی در این راستا ، متذکر شدند که حوزه های علمیه باید نیروهای خوب را شناسایی کنند، توانمند سازند، به عرصه و میدان بفرستند و این نیروها را رها نکنند. و به آنها یاری برسانند، زیرا رها کردن آنها باعث از دست رفتن این نیروها می شود، تا در عرصه فرهنگی بتوان از آنها استفاده کنند و در عرصه فرهنگ حضور مستمر داشته باشند و با کار تشکیلاتی ییش بروند. به طلاب آموزش های ویژه و تخصصی داده شود و با آنها به صورت کاربردی کار شود تا برای فعالیت در مراکزی که در زمینه خانواده وتربیت فرزند فعالیت می کنند، معرفی شوند. باید در حوزه بحث های کاربردی در حوزه خانواده صورت گیرد و آموزشها در این راستا بیشتر و تخصصی تر باشد.

دستگاهها موظفند برای پایین آمدن متوسط سن ازدواج کار کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :