يکشنبه - 2018 اکتبر 21 - 11 صفر 1440 - 29 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 242231
تاریخ انتشار : 8 مرداد 1397 1:22
تعداد بازدید : 55

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

جلسه کارگروه اساتید در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد

جلسه هفتگی کارگروه علمی اساتید با حضور اساتید گروه فقه و اصول، فلسفه و کلام، ادبیات عرب و تاریخ ، مدیران و معاونین آموزش، پژوهش و فرهنگی این مجتمع برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، جلسه هفتگی کارگروه علمی اساتید با حضور اساتید گروه فقه و اصول، فلسفه و کلام، ادبیات عرب و تاریخ ، مدیران و معاونین آموزش، پژوهش و فرهنگی این مجتمع برگزار شد.
این جلسه که با موضوع بررسی ساعات فرهنگی وپژوهشی و نقش اساتید در ایجاد انگیزه طلاب جهت حضور در برنامه های فرهنگی و پژوهشی برگزار شد، اساتید به بیان نظرات و پیشنهادات در بهبود روند آموزشی پژوهشی و فرهنگی پرداختند.
خانم جلالی، مدیر حوزه کوثر، در ابتدای جلسه به بیان موارد مربوط به تشکیل انجمن های پژوهشی و نقش مدیر و دبیر و اعضاء را بیان و اساتید را به ترغیب طلاب جهت عضویت در انجمن های پژوهشی دعوت کرد.
در ادامه جلسه مرضیه جزایری ، استاد حوزه، به بیان احادیثی از کتاب غررالحکم و دررالکلم درباره معرفت نفس پرداخت و خاطر نشان کرد: اعظم حکمت و پایه و اساس آن معرفت نفس است و اینکه انسان حد و امتیاز خود را از سایر موجودات بداند همچنین اصل کمال این است که انسان معرفت نفس داشته باشد و هیچ کجا توقف نکند تا به آن کمال واقعی برسد.
ایشان، یاد آور شد: افضل عقل، معرفت نفس است و آن همان عقل خالص است و هرکس که خودش را شناخت عاقل شده و هرکس که خود را نشناخت گمراه است.
خانم جزایری، در ادامه با تاکید بر خوف نسبت به خداوند، تصریح کرد: خائف ترین مردم نسبت به خداوند کسی است که معرفت نفس داشته و هرکس که خود را نشناخت خوفی نسبت به خداوند ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :