پنج شنبه - 2018 دسامبر 13 - 5 ربيع الثاني 1440 - 22 آذر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 228233
تاریخ انتشار : 29 آذر 1396 9:16
تعداد بازدید : 239

مدرسه علميه امام خميني(ره)

برگزاري كرسي آزاد انديشي با موضوع نقش عالمان ديني در جامعه اسلامي مدرسه علميه امام خميني(ره)

اين كرسي با حضور خانم ولي پور به عنوان منتقد، خانم سعيدي به عنوان ارائه دهنده بحث و خانم هاديان به عنوان داور و حضور كليه طلاب برگزار شد.

3- برگزاري كرسي آزاد انديشي با موضوع نقش عالمان ديني در جامعه اسلامي


جمع بندي كلي بحث بعد از ارائه و نقد و بررسي اين بود كه عالم ديني كسي است كه علم دين را فرا گرفته و آن را در جامعه نشر مي دهد. اين علما به دو دسته خاص(مراجع تقليد) و عام (روحانيون، ائمه جماعات و...) تقسيم مي شوند كه براي آنها وظايفي چون دعوت به وحدت و جلوگيري از تفرقه، شناسايي مشكلات جامعه و دشمن و مكر آنها، نشان دادن زيبايي هاي اسلام به مردم تعريف شده است.

علما و روحانيون بايد اين نكته را بدانند كه همسطح نبودن زندگي بعضي از آنها با مردم سبب ديد نادرست مردم به دين شده و مردم را دچار نوعي دنيا زدگي و دين گريزي خواهد كرد. پس بايد مراقب رفتار خود در زندگي باشيم چرا كه مردم عالمان دين را به نوعي راهنما و هدايتگر زندگي خود مي بينند، پس غرق شدن عالم ديني در امور دنيوي و مادي در مردم تاثير فراواني خواهد گذاشت.

علما بايد در زندگي برنامه داشته باشند. دنيا دنياي بدون مرز است پس بايد اول تكليف خود را بشناسيم و سپس زبان دنيا را بفهميم و ساختار آن را ياد بگيريم تا بتوانيم خود را با يادگيري و مطالعه و كسب بيشتر علم مسلح نماييم. در اين مسير اميد داشتن و به روز نمودن اطلاعات كمك شاياني به امر تبليغ دين خواهد نمود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :