يکشنبه - 2019 ژانوِيه 20 - 14 جمادي الاول 1440 - 30 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 228152
تاریخ انتشار : 28 آذر 1396 1:41
تعداد بازدید : 218

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

برگزاری ششمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه

یازدهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه با حضور حجت الاسلام نوری زاده مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران سه شنبه 28 آذر ماه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، یازدهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه با حضور حجت الاسلام نوری زاده مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران سه شنبه 28 آذر ماه   برگزار شد.

 حجت الاسلام نوری زاده در این جلسه با یاد آ وری مباحث پیشین پیرامون نامه 31، طلاب را به  تقواي الهي توصيه کرد و گفت:  تقواي الهي جامع تمام ارزشهاي اخلاقي و پايه سير و سلوك الي الله است. امام علي( عليه السلام)  مي فرمايد: تقوا چيزي است كه اولياي الهي را از ارتكاب به گناه بازداشته و ترس از خدا را در دل آنها نگاشته است.

ایشان، در ادامه افزود: تقوا نيروي الهي است كه نمي گذارد شخص از حدود الهي تجاوز كند.، تقوا باعث مي شود حد  و مرزها را حفظ كرده و حتي نزديك محرمات الهي نشويم ولي توبه پس از ارتكاب معصيت است و باعث مي شود انسان به همان حدود الهي برگردد و از جمله اموري است كه انسان را به خدا نزديك ميكند.

حجت الاسلام نوری زاده در توضیح این مطلب که « انسان ملازمت با امر پروردگار بايد داشته باشد» خاطر نشان کرد: ملازمت با امر پروردگار یعنی عينيت بخشيدن به تقوا در زندگي روزمره مان. آباد سازي دل با ياد خدا می باشد.

وی، در  ادامه انواع ذكر در گفتار امام صادق (عليه السلام) را اینگونه برشمرد: 1-ذكر لسان2-ذكر نفس3- ذكر روح4-ذكر قلب 5-ذكر عقل6-ذكر معرفت7-ذكر باطن

مدیر کل تبلیغات اسلامی با بیان روایتی رسول خدا (صلي الله عليه و آله)که «بخيل ترين مردم كسي است كه از كنار برادر ديني اش بگذرد و به او سلام ندهد وكسل ترين مردم كسي است كه سالم است و فراغت دارد اما خدا را با زبانش ياد نمي كند، دزدترين مردم كسي است كه از نمازش مي دزدد و اين نماز را مثل لباسي پيچيده و به صورت او مي زنندكه ما اين نماز را نمي خواهيم، جفاكارترين مردم كسي است كه من نزد ا و ياد شوم و بر من صلوات نفرستد، عاجزترين مردم كسي است كه از دعا كردن عاجز است» سخنان خود را به پایان رسانید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :