پنج شنبه - 2018 دسامبر 13 - 5 ربيع الثاني 1440 - 22 آذر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 227951
تاریخ انتشار : 27 آذر 1396 16:25
تعداد بازدید : 221

مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران)

مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران) از موسسه نرم افزارهای نور در تهران بازدید نمودند.

به مناسبت هفته پژوهش
مدیریت، معاونین پژوهش و مسئول سایت مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران) امروز 96/9/27 و به مناسبت هفته پژوهش از موسسه نرم افزارهای نور در تهران بازدید به عمل آوردند. در این بازدید که مدیریت و معاونین مدرسه علمیه زهرای اطهر (سلام الله علیها) نیز حضور داشتند؛ حجت الاسلام و المسلمین کنی مسئول موسسه نور در تهران با بیان اینکه مهمترین دغدغه در سطح استان تهران، برطرف کردن ضعف پژوهشی مدارس علمیه الست در ادامه افزود: «پژوهش تبدیل شده به یک امر شخصی برای طلابی که گرایش و علاقه به پژوهش دارند. »
وی گفت: «در آغاز دهه هفتاد و ظهور رسانه های اجتماعی، روزنامه ها و.. افکار دیگری به صورت انفرادی و محصور نمی ماند بلکه به سرعت انتشار می یافت. از جمله مسائلی که شکل گرفت این بود که آیا تفکر دینی امکان پذیر است؟ و از این نوع مسائل در تفکرات جامعه رواج پیدا کرد و از مقولاتی بود که کمتر در جامعه سنتی قبل با آن مواجهه بودیم.»
  حجت الاسلام کنی با اشاره به اینکه در زمان کنونی دینداران از جهات مختلف علمی و دینی دارای اقتدار شده اند در ادامه افزود: «در این شرایط بحث سبک فکر و اندیشه دینی نیز مطرح می شود و از از مشکلاتی است که ما با ان مواجه ایم و حل شدنی نیست مگر با بالا بردن کیفیت دانشی طلاب در زمینه علوم اسلامی و وارد شدن در حوزه هایی از علوم انسانی که کمتر با آن مواجه شده ایم.»
وی ابراز داشت: «کیفیت علوم انسانی و اسلامی باید ارتقاء پیدا کند تا پژوهشگران از شیوه کار بصورت منفک و جداگانه منصرف شوند. به همین منظور سعی شده تا از طریق مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران بتوانند از شرایط پژوهشی جدید و خاص بهره مند شوند.»
وی افزود: «برای فراهم کردن این شرایط مشکلاتی است از جمله آنکه بسیاری از مدارس فاقد حداقل زیرساخت های لازم علمی - پژوهشی و سخت افزاری - نرم افزاری هستند، لذا در بستر برنامه ریزی هایمان سعی داریم تا با تعاملاتی که با حوزه های علمیه داریم این مشکلات را برطرف کنیم. در همین راستا نیاز به آموزش طلاب واجد شرایط در این حوزه های علمیه است تا بتوانند از امکانات وسیع این عرصه بهره مند گردند.» 
حجت الاسلام و المسلمین کنی مسئول موسسه نور در تهران در خاتمه سخنان خود در این نشست گفت: «واحدهای پژوهشی حوزه ها وظیفه دارند و باید طلاب را جهت کارهای پژوهشی خود به کار با نرصه های فناوری اطلاعات و استفاده از پایگاه های علمی اینترنتی ارجاع دهند.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :