چهارشنبه - 2019 ژانوِيه 23 - 17 جمادي الاول 1440 - 3 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 227909
تاریخ انتشار : 27 آذر 1396 13:50
تعداد بازدید : 222

مدرسه علمیه حضرت قاسم بن الحسن(علیهماالسلام)

گزارش نشست پژوهشی

پاسخ گویی به شبهات مطرح در فضای مجازی...
به مناسبت هفته پژوهش نشست پژوهشی با عنوان پاسخ گویی به شبهات مطرح در فضای مجازی ( با عنوان تأثیر اعمال نیابی در تکامل اخروی ) با حضور خانم دکتر وحیدی مورخ 96/9/27 برگزار گردید. مخاطبین این نشست طلاب سطح 2 و 3 و اساتید وکادر بودند.همینطور به مناسبت فرارسیدن روز وحدت حوزه و دانشگاه کلیپی از سخنان امام خمینی (ره) و امام خامنه ای (قدس سره) پخش شد .
یکی از شبهه های مطرح در جامعه این است که آیا اعمال ما در دنیا تأثیر گذار است مثلاً در بارش باران و.... آیا پول در دستگاه الهی کارساز است؟
با توجه به قرآن آمده لیس الانسان الا ما سعی ، که آنچه را در اثر تلاش انسانها بدست آمده مورد قبول و توجه بارگاه قدس الهی است .اما از طرف دیگر تأکید شده است که خیرات و مبرات برای مردگان امری مهم و تأثیرگذار است . اقوال متعددی اند طرف فرق اسلامی وارد شده چنانکه معتزله معتقد است .که اصلا و مطلقاً هیچ هدیه ای به مردگان نمی رسد.از طرف شیعه معتقد است عبادات تأثیر گذار است .
نتیجه بدست آمده از موضوع اینکه اگر فردی قابلیتهای لازم که در اثر عبادات خود در این دنیا کسب کرده را داشته باشد حتماً به بنحو اکمل و اتم ودر حد بالا بردن درجه هدایای فرستاده شده از این دنیا برایش تأثیر دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :