يکشنبه - 2019 ژانوِيه 20 - 14 جمادي الاول 1440 - 30 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 227757
تاریخ انتشار : 27 آذر 1396 9:27
تعداد بازدید : 136

موسسه آموزش عالی حوزوی رفیعه المصطفی

عرفان کاذب:تکنولوژی فکر

مقایسه تکنولوژی فکر و قوه فکر در بررسی عرفانهای کاذب
یکشنبه 9/19 سرکار خانم صادقی به بحث وبررسی تکنولوژی فکر پرداختند.این رشته غربی ای که وی مطرح میکند برگرفته از مقالات یک ایرانی در سالهای قبل می باشد. و این تنها ایراد وارده برآن نیست . متاسفانه در فضای کشور تفکرات نادرستی در حال رواج است که نیازمند این است طلاب این مسائل را بدانند و در حل این مسائل پیش قدم شوند.از این جهت این موارد بررسی شد و ان شالله در جلسات دیگر ادامه خواهد یافت.
انچه شیادان با تکنولوژی فکر به دنبال آن هستند قرآن کریم در عالی ترین سطح نور و هدایت ارزانی داشته است.
هدف تکنولوژی فکر بیرون آوردن از غم و اندوه است و شادتر شدن هر روز؛ قرآن منشا تمام ناراحتی وغمها را دوری از خدا میداند و با اتصال به خدا قلب اطمینان و آرامش مییابد اما در تکنولوژی فکر انسان را به خودش اتکا می دهند .خودی که هنوز معلوم نیست از وسوسه هاست یا نه ؛ خودی که به دنبال کمال مطلق یعنی خدا شدن است.

با این که آزمندیان می گوید این مطلب برای اولین بار در آمریکا و قرن 21 مطرح شده در حالی که غرب از مجموعه مقالات   کاظم زاده ایرانشهر در سال 1313را به صورت علم و رشته علمی در آورده اند. برای روشنتر شدن این مطلب بخشهایی از دو کتاب برشمرده شد:
- کاظم زاده ایرانشهر : هر اندیشه و فکر را موجی می داند که از مغز ساطع می شود . آزمندیان هر اندیشه و فکر را سیگنالی می داند که از مغز خارج می شود.
- کاظم زاده ایرانشهر :موج فکر هر انسان در فضا حرکت می کند و با امواج هم جنس خودش ترکیب شده ، یکدیگر را تقویت می کند و با امواج هم جنس خودش ترکیب شده یکدیگر را تقویت می کند و با امواج غیر هم جنس خود برخورد کرده و یکدیگر را تضعیف می کنند. آزمندیان میگوید اگر تو راجع به موضوعی به اندیشه و تفکر بپردازی افراد هم فکر تو به کمک تو خواهد آمد
- کاظم زاده ایرانشهر :منشا و مبدا همه کارها و حرکات را فکر و اندیشه میداند .آزمندیان نیز همین را میگوید.
-ایرانشهر می گوید تو همانی هستی که می اندیشی اگر تو مثبت بیاندیشی زندگی تو هم مانند اندیشه ات خوب و عالی می شود و اگر منفی بیندیشی زندگی تو هم مثل اندیشه ات بد و بدتر میشود . آزمندیان هم همین را میگوید......
- کاظم زاده ایرانشهر "  ضمیر نا خودآگاه " و " شعور نا محدود جهان هستی " را که آزمندیان میگوید،  بیان نمیکند
و....نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :