يکشنبه - 2018 دسامبر 16 - 8 ربيع الثاني 1440 - 25 آذر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 226670
تاریخ انتشار : 13 آذر 1396 12:42
تعداد بازدید : 146

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

حضور دکتر رجبی دوانی مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام در جشن میلاد نبی اکرم (ص) و میلاد امام صادق (ع) مجتمع کوثر

جشن ميلاد پيامبر اكرم (ص) و امام صادق (ع) با حضور آقای دکتر رجبی دوانی مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام و استاد مجتمع کوثر (ع) برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامي كوثر، جشن ميلاد پيامبر اكرم (ص) و امام صادق (ع) با حضور آقای دکتر رجبی دوانی مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام و استاد مجتمع کوثر (ع) برگزار شد.
 آقای دکتر رجبی دوانی، سخنران این مراسم در ابتدا با عرض تبریک به مناسبت میلاد نبی اکرم و پیامبر اعظم(ص) به حدیث قدسی «لولاک خلقت الافلاک» اشاره کرد و گفت: شان حضرت آنقدر عظیم است که بوجود آمدن همه خلقت، طفیلی وجود آن حضرت است، خدا بر بشر منت گذاشته که پیامبر(صلی الله علیه و آله وسلم) را که سرآمد همه خلقت است را فرستاده است.
ایشان، در ادامه افزود: نامگذاری هفته وحدت بسیار مهم است چرا که تمام بدبختی های عالم اسلام از تفرقه مسلمانان نشات می گیرد؛ و اگر مسلمانان وحدت داشتند حتما حرف اول را در جهان می زدند، استعمارگران پس از پیروزی انقلاب اسلامی احساس خطر کردند که مواضع آنان را به خطر بیندازد و انقلاب اسلامی را انقلاب شیعی و عجمی نامیدند تا ادعا کنند شیعه می خواهد بر همه جا نفوذ کند به همین دلیل ضد ایران و مذهب تشیع تبلیغ کردند.
 دکتر رجبی دوانی، خاطر نشان کرد: ما افتخار می کنیم که شیعه امیر المومنین علی ( علیه السلام) می باشیم که حتی در زمان خانه نشینی وقتی احساس خطر برای اسلام نمودند مشورت های بسیار خوبی به خلفا می دادند؛ حتی در عصر ما و در زمان جنگ داعش، علمای آنها فتوا دادند که هر کس ۷ شیعه را بکشد به بهشت می رود اما در مقابل، علمای ما و آیت الله سیستانی چنین فتواهایی را در مورد آنها نمی دهند و تاریخ حقیقی اسلام و وقایع را روشن بیان می کنند اما افراط و تفریط نمی کنند.
لازم به ذکر است، این مراسم روز سه شنبه ۱۴ آذر ماه جاری در سالن اجتماعات مجتمع کوثر برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :