شنبه - 2018 دسامبر 15 - 7 ربيع الثاني 1440 - 24 آذر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 226537
تاریخ انتشار : 13 آذر 1396 11:12
تعداد بازدید : 93

مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری

نیازمندی تحقیق به روش و نقشه خوب و مشخص

معصومه وحیدی، معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها- ری از برگزاری جلسه اول روش تحقیق ویژه طلاب ترم دوم در تاریخ چهارشنبه هفدهم آبان ماه به مدت دو ساعت با حضور خانم میرنظامی خبر داد. وی افزود:این برنامه آموزشی با توجه به برنامه ریزی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به منظور ایجاد آشنایی با پژوهش و لوازم پژوهشگری و ایجاد علاقه و انگیزه و اخلاق پژوهشی و ایجاد مهارت پژوهشگری تدوین شده است.

معصومه وحیدی، معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها- ری از برگزاری جلسه اول روش تحقیق ویژه طلاب ترم دوم در تاریخ چهارشنبه هفدهم آبان ماه به مدت دو ساعت با حضور خانم میرنظامی خبر داد.

وی افزود:این برنامه آموزشی با توجه به برنامه­ریزی مرکز مدیریت حوزه­های علمیه خواهران به منظور ایجاد آشنایی  با پژوهش و لوازم پژوهشگری و ایجاد علاقه و انگیزه و اخلاق پژوهشی و ایجاد مهارت پژوهشگری تدوین شده است.

در جلسه اول میرنظامی، به بیان اهمیت و ضرورت روشمندی تحقیق اشاره و این­که همان­گونه که ساختمان­سازی نیاز به نقشه کشی دارد برای یک تحقیق خوب باید روش و طرح تحقیق مشخص باشد؛سپس پیامدهای نبودن روش تحقیق را بیان و اظهار کرد:از جمله این پیامدها 1.عدم شناخت دقیق موضوع، 2.عدم شناخت منابع کارآمد و دست اول  3.خروج از موضوع و دراز نویسی،  4.گسستگی و پراکندگی و آشفتگی اجزاء  5. تداخل مباحث و رعایت نشدن ترتیب منطقی   6. تکراری و بی فایده بودن   7.سستی و خمودی محقق  8. اتلاف زمان و تضییع وقت و دوباره­کاری.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :