يکشنبه - 2018 اکتبر 21 - 11 صفر 1440 - 29 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 224570
تاریخ انتشار : 17 آبان 1396 13:52
تعداد بازدید : 214

مراسم عزاداری اربعین اباعبدالله الحسین(ع) حوزه علمیه الزهرا(س) واوان و سخنرانی با موضوع پاسخ به شبهات عاشورا

مراسم عزاداری اربعین اباعبدالله الحسین(ع) حوزه علمیه الزهرا(س) واوان

برگزاری مراسم عزاداری اربعین و پاسخ به شبهات دشمنان در ارتباط با قیام امام حسین(ع)

        مراسم عزاداری اربعین حسینی و قرائت زیارت اربعین با حضور طلاب و دیگر بانوان شهرک واوان روز چهارشنبه 17 آبان بعد از اقامه نماز ظهر و عصر برگزار شد.
       
       همچنین در برنامه صبحگاه، سرکار خانم سیبویه از اساتید حوزه با ذکر اهمیت توجه به قیام امام حسین (ع) و جایگاه اصلی طلاب در تبلیغ، یکی از شبهات مطرح شده در ارتباط با عاشورا را بیان کردند.
        ایشان فرمودند: دشمنان به این رسیده اند که یکی از عوامل گسترش و نشر اسلام قیام عاشورا است لذا با ایجاد شبهه سعی در کمرنگ کردن این نهضت را دارند.
         ازجمله شبهات این است؛ با توجه به علم لدنی امام حسین(ع) مبنی بر به اسارت بردن خانواده، چرا ایشان، اهل و خانواده خود را همراه آوردند؛ سه جواب می توان به این شبهه داد: 1. خانواده حضرت مبلّغان و مروّجان پیام اصلی قیام امام حسین (ع) بودند در آن زمان رسانه ها و شبکه های خبری نبود لذا خاندان حضرت راوی و بازگو کننده اتفاقات کربلا بودند، 2. اگر خانواده حضرت در مدینه می ماند حکومت می توانست آنها را به گروگان گرفته و امام را مجبور به بیعت کند لذا باز آنان در خطر بودند و 3. امام حسین (ع) میخواستند این مطلب را عنوان کنند که در راه هدف (در راه خدا) باید از همه چیز گذشت حتی مال و فرزند و خانواده.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :