يکشنبه - 2019 ژانوِيه 20 - 14 جمادي الاول 1440 - 30 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 222550
تاریخ انتشار : 22 مهر 1396 10:35
تعداد بازدید : 269

مدرسه علمیه زهرای اطهر(س)

بیانات مقام معظم رهبری درباره فرهنگ انقلابی

بیانات مقام معظم رهبری درباره فرهنگ انقلابی.گردآوری توسط طلبهع گرامی خانم رافتیموضوع مقاله: بیانات مقام معظم رهبری درباره فرهنگ انقلابی

گردآورنده و تلخیص: ناهید رافتی

مقدمه

حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)، رهبر انقلاب اسلامی فرمودند:«همه باید انقلابی باشیم تا بتوانیم راه دستیابی به اهداف انقلاب را با موفقیت پیش ببریم».

از پنج شاخص انقلابی­گری، شاخص چهارم، حساسیت در برابر دشمن و نقشه آنها و عدم تبعیت از آن است. مذاکره با آمریکا یکی از راه های نفوذ فرهنگی دشمن است. رهبر معظم انقلاب در این باره می فرمایند:«...تعریفی که آنها برای مذاکره کرده اند این است و آنها می خواهند راه را برای تحمیل باز کنند. امروز غول عظیم تبلغات در مشت آمریکاست. امروز جریان صهیونیستی به شدت به دشمن بشریت است؛ هردو در یک لباسند و دستشان از یک آستین بیرون می آید. مذاکره با اینها یعنی راه باز کردن برای اینکه بتوانند هم در زمینه اقتصادی و هم در زمینه فرهنگ و هم در زمینه سیاسی و امنیتی کشور نفوذ کنند.(1)

نفوذ فرهنگی از سایر نفوذها خطرناکتر است. مسیولین گوناگون از جمله سپاه، جلوی نفوذ امنیتی به کشور را با کمال قدرت، ان شاءالله می گیرند. (2)

در جبهه فرهنگی اگر دیر بجنبیم، گرفتار شده ایم. در حال حاضر یک جبهه بندی عظیم فرهنگی، که با سیاست و صنعت و پول و اقسام پشتوانه ها همراه است، مثل یک بمب شیمیایی نامحسوس و بدون سروصدا عمل می کند، ولی پس از هفت-هشت ساعت، می بینید صورتها و دستهای همگی تاول زده است. الان در مدرسه ها و داخل خیابانها و حوزه های علمیه و دانشگاه های ما، ناگهان نشانه های این تهاجم تبلیغی و فرهنگی را می بینید و بعداً بیشتر هم خواهد شد. (3)

سبک زندگی، نمونه تهاجم فرهنگی است. امروزه در دنیا متاسفانه سردمداران و قدرتمندان نظامی و مالی دنیا، همه ی ملتها را مورد اهانت قرار می دهند که شما چرا مثل ما زندگی و رفتار نمی کنید؟!

مساله تهاجم فرهنگی که بنده بارها بر آن تکیه کرده ام، یک بخش عمده اش مربوط به همین قضیه است. هر ملتی باید روی پای خود بایستد و فرهنگ، عقاید، عادات و آدابش را خودش انتخاب کند. هیچ قدرتی حق ندارد به ملتها بگوید: شما چرا اینگونه رفتار می کنید؟ آنگونه رفتار نمی کنید؟ این غلط است. اینها حاضر نشدند که قبول کنند که حتی ما لباس محلی داشته باشیم. البته لباس بومی مانع پیشرفت نیست اما ما نداریم چون آنها نگذاشتند. این عمل به همان توصیه ای هست که می گفتند: ایرانی باید از فرق سر تا نوک پا فرنگی شود. ببینید خوباختگی تا کجا! این که من همیشه می گویم. این تهاجم فرهنگی است. (4)

علت اینکه بیشترین تلاش دشمن بروی جامعه و ملت و کشور ما، تلاش فرهنگی است چیست؟!

رهبر معظم انقلاب اسلامی می فرمایند:«بیشتر و پر حجم و موثرتر از تلاش های سیاسی و امنیتی، تلاش فرهنگی است. علت هم این است که آنها می دانند اگر تلاش فرهنگی علیه انقلاب موفق و پیروز شود، بقیه کارها برای آنها آسان خواهد شد؛ لذا روی آن متمرکزند. (5)

نتیجه

گرامی داشت انقلاب، بزرگ داشتن انقلاب است. اگر در زمینه کار فرهنگیِ انقلابی، کاستی ای وجود دارد؛ حتما باید برطرف شود. بایستی برادران و خواهران به منطق مستحکم انقلاب، فعالیت فرهنگی کنند؛ چون ضد انقلاب ها امروز از طرق مختلف فرهنگی وارد می شوند و در باور انقلابی و باور دینی، خلل ایجاد می کنند.

پی نوشت ها:

1)     بیانات در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خانواده های آنان، 15/4/94.

2)     بیانات در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، 25/6/94.

3)     سخنرانی با مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم.

4)     بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم در صحن امام خمینی حرم حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، 2/1/74.

5)     بیانات در دیدار با رییس جمهور و اعضای هیئت دولت، 6/6/85.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :