سه شنبه - 2019 ژانوِيه 22 - 16 جمادي الاول 1440 - 2 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 221390
تاریخ انتشار : 18 مهر 1396 4:40
تعداد بازدید : 146

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

برگزاري دومين جلسه اخلاق در نهج البلاغه در مجتمع كوثر

دومین جلسه اخلاق در نهج البلاغه در مجتمع کوثر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر ، دومین جلسه مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه با حضور حجت الاسلام نوری زاده مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد.

حجت الاسلام نوری زاده، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، در این جلسه به اهمیت تربیت انسان در سفارشات دین مبین اسلام اشاره کرد و گفت: انسان دو نوع حیات دارد:۱- حیات حیوانی یا مادی ۲- حیات الهی؛ در حیات مادی تمام توجه انسان به دنیا و نیازهای جسمانی است اما حقیقت زندگی، حیات مادی نیست بلکه درآموزه های دینی، به حیات ابدی یا همان حیات طیبه و معنوی توصیه شده است که لازمه ی آن، ایمان و عمل صالح است« ای کسانیکه ایمان آورده اید اجابت کنید خدا و رسولش را زمانیکه شما را به حیات دعوت می کند».

ایشان، در ادامه افزود: قرآن کتاب موعظه و هدایت است برای کسانی که بخواهند دستورات آن را بشنوند و به آن عمل کنند نه برای افرادی که همانند مردگان هستند زیرا دستورات الهی به گوششان می رسد اما در حقیقت گوش نمی دهند و به آیات عمل نمی کنند: «ای رسول تو نمی توانی به مردگان چیزی را بفهمانید».

مدیر کل تبلیغات اسلامی، با اشاره به اسوه های الهی، خاطر نشان کرد: در مسیر الهی باید از انسان کامل یا معصوم که غفلت و فراموشی و عصیان ندارد، تبعیت کرد تا به مقام خلیفه اللهی برسیم.

ایشان، در پایان یاد آور شد: یکی از معجزات اسلام، معجزه ی اخلاق است که پیامبر و امامان علیهم السلام پیشاپیش مردم حرکت می کردند و مردم را هدایت می نمودند.

گفتنی است، این جلسه ۱۸ مهر ماه با حضور اساتید و طلاب در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :