پنج شنبه - 2019 ژانوِيه 24 - 18 جمادي الاول 1440 - 4 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 221250
تاریخ انتشار : 16 مهر 1396 21:6
تعداد بازدید : 147

مدرسه علمیه کوثر ورامین

برگزاری اولین جلسه اخلاق سال تحصیلی جدید

طاهره شاکری ضمن بیان درجه ایمان شهدا بیان داشت : شهید حججی نمونه ای از مومن با ایمان است که ایمان او با هیچ شکنجه ای خدشه دار نشد چراکه دارای هدف بالایی
برگزاری اولین جلسه اخلاق سال تحصیلی جدید .

طاهره شاکری مدیر مدرسه علمیه کوثر ورامین در اولین جلسه اخلاق مدرسه علمیه کوثر ضمن عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم و آرزوی قبول عزاداریها و با اشاره به تفاوت عیار ایمان افراد بیان کرد : عیار ایمان به اعتقاد افراد بر می گردد . 

وی افزود : اگر تفکرات و جهانبینی افراد ، فقط محصور در زندگی دنیایی نباشد و اعتقاد به معاد در انسان وجود داشته باشد هدف فرد بالاتر خواهد بود .

مدیر مدرسه علمیه کوثر با اشاره به حدیث امام صادق ( ع)که فرموده  : ایمان مومن از براده های آهن قویتر است ، چرا که اگر مومن را بکشند و دوباره زنده کنند قلب او تغییر نخواهد کرد گفت : ایمان مومن با هیچ چیز تغییر نخواهد کرد .

طاهره شاکری ضمن بیان درجه ایمان شهدا بیان داشت : شهید حججی نمونه ای از مومن با ایمان است که ایمان او با هیچ شکنجه ای خدشه دار نشد چراکه دارای هدف بالایی بود .
وی افزود : همت بالا نشانه ای از جهانبینی قوی است که انسان را خدایی می کند .

شاکری ضمن بیان رشادتهای حضرت عباس( ع) بیان داشت :  حضرت عباس( ع) دارای هدف بسیار بالایی است که به زیباترین شکل در راه امام زمانش جانفشانی کردو خدا هم خوب خریداری کرد .


طاهره شاکری با اشاره به تفاوت ایمان مستقر و ایمان مستودع گفت : ایمان مستودع همان ایمان عاریه ای است که نمو نه اش عبدالملک مروان است که که همیشه در مسجد بود و وقتی خبر فوت پدرش را شنید قرآن را بست و گفت : الان زمان جدایی بین  من و توست .
وی افزود : عبدالمک چنان به پستی گرایید که وقتی به او گفتند آیا شراب می خوری ؟ گفت شراب که سهل است خون هم می خورم .
 
مدیر مدرسه علمیه کوثر گفت : انسان باید هدف عالی داشته باشد ، وقتی هدف عالی باشد همت زیاد می شود ، باید در افکار تغییر ایجاد کرد ، باید باور کرد که قیامتی است .
وی افزود : وقتی باور کردیم که قیامتی است «ثم استقامو » ایستادگی می کنیم .

مدیر مدرسه علمیه کوثر گفت : بنده خدا بودن تلاش می خواهد که بدون تلاش هیچ کسی عبد نمی شود .

شاکری ضمن بیان احادیثی از معصومین پیرامون علم مفید اظهار داشت : سپری کردن مدارج علمی بدون کسب معرفت و نور ایمان ، انسان چیزی بدست نیاورده است .

طاهری شاکری در پایان بیان داشت: علت غایی انسان وقتی زیبا شد ، انسان به راحتی بر تمایلات نفسانی خویش فائق می آید .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :