يکشنبه - 2019 مارس 24 - 18 رجب 1440 - 4 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 221086
تاریخ انتشار : 5 مهر 1396 11:18
تعداد بازدید : 155

نشست حسینی با موضوع « عزداران مهدی یار»

نشست حسینی با موضوع « عزداران مهدی یار»

نشست حسینی با موضوع « عزداران مهدی یار» روز سه شنبه مورخ 96/7/4 با حضور حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای موسوی از موسسه عترت امیرالمؤمنین (علیه السلام) در حوزه حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) برگزار گردید.

به گزارش معاونت فرهنگی برگزاری نشست حسینی با موضوع « عزداران مهدی یار» روز سه شنبه مورخ 96/7/4 با حضور حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای موسوی از موسسه عترت امیرالمؤمنین (علیه السلام) در حوزه حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) برگزار گردید.

ایشان فیلمی از نحوه آشنا کردن کودکان مسیحی با حضرت عیسی (علیه السلام) وآماده کردن آنها برای انتظار مسیح و معرفی رییس جمهور آمریکا به عنوان سردمدار مسیحیان برای حاضران به نمایش درآمد.

به بیان استدلال برای لزوم وجود امام در جامعه اسلامی پرداخت و فرمود که پیامبر اسلام (صلی الله) در جامعه یک سری وظایف داشتند از جمله ریاست جامعه، مرجعیت دینی، دریافت و ابلاغ وحی و غیره ...، که پس از وفات ایشان همه این وظایف برعهده امام می باشد به غیر از دریافت وحی. که انتخاب و انتصاب امام به دلیل خلیفه الله بودن از سوی خداوند باری تعالی می باشد و انسان نمی تواند هیچ دخل و تصرفی درآن داشته باشد.

در ادامه افزود امام معصوم بر همه موجودات تسلط دارد و واسطه فیض است چون امام می باشد مردم هستند ولی نمی توان گفت چون مردم هستند امام هم است. امام مبین تمامیت اسلام است. امام روح دین و اصل دین می باشد. ایشان خاطر نشان شد که برای انتظارکشیدن جهت ظهور امام زمان (عج الله) باید آماده بود و معرفت پیدا کرد، یعنی جایگاه امام و خودمان را بشناسیم. درک نسبت و رابطه خودمان با امام زمان باعث تبعیت قطعی ما از امام زمان می شود. برای رسیدن به تعالی و رشد باید تلاش کرد و زحمت کشید


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :