يکشنبه - 2018 دسامبر 16 - 8 ربيع الثاني 1440 - 25 آذر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 220613
تاریخ انتشار : 10 مهر 1396 8:32
تعداد بازدید : 165

مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری

تقرب الهی با حسینی شدن

در دهه اول محرم مراسم عزاداری با سخنرانی خانم حیدرقلی در جمع کلیه طلاب پیرامون آسیب شناسی عزاداری هر روز صبح از ساعت 9/30 الی 10 در سالن اجتماعات برگزار گردید.

خدیجه میرنظامی، معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری از برگزاری مراسم سخنرانی به مناسبت دهه اول محرم در تاریخ یکشنبه و دوشنبه دوم و سوم مهرماه از ساعت 30/9 الی 30/10 در سالن اجتماعات با حضور کلیه طلاب و سخنرانی خانم حیدرقلی خبر داد.

یکی از آسیب­هایی که ممکن است در مراسم عزاداری سالار شهیدان با آن روبرو شویم آسیب کارکردی است،زیرا از جمله  کارکردهای عزاداری که ما باید با توجه به شرکت در مراسم­ها به دست بیاوریم ارتباط برقرار کردن با خدا به وسیله ائمه معصومین و شفاعت آنان است، حیدرقلی این را گفت و ادامه داد: از جمله معانی شفاعت نزدیک شدن به حضرات معصومین و قرب به خدای تعالی است.

اگر می­خواهید مورد شفاعت ائمه قرار گیرید باید به دستورات الهی عمل کنید، برای این­که به دستورات الهی عمل کنیم باید شناخت خود را نسبت به حضرات معصومین و امام حسین علیه السلام بیفزایم چرا که عدم شناخت و معرفت سبب دوری ما از رسیدن به کمال می­شود.

ایشان همچنین به این مطلب اشاره و اظهار کردند که:یکی از مراقبه­هایی که می­توانید برای افزایش معرفت به دست آورید این است که دستورات الهی را به خاطر این­که پیامبر و ائمه به ما گفته­اند انجام دهید، این عمل باعث می­شود که ما محبت آنان را در دل احساس کرده و به شناخت بیشتر دست یابیم.

اگر ما در زیارت عاشورا می­خوانیم که مصیبت امام اعظم مصائب است برای این است که در اصل ما از ایشان دور شدیم و این فاصله را فقط زمانی می­توانیم کم کنیم که از دستورات ایشان اطاعت نماییم تا به قرب الهی برسیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :