دوشنبه - 2018 ژوئن 18 - 5 شوال 1439 - 28 خرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 220359
تاریخ انتشار : 4 مهر 1396 4:28
تعداد مشاهدات : 142

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

برگزاري اولين جلسه سلسله مباحث گفتماني اخلاق در زندگي با حضور مدير كل تبليغات اسلامي استان تهران

اولين جلسه سلسله مباحث گفتماني اخلاق در زندگي با حضور مدير كل تبليغات اسلامي استان تهران برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامي كوثر، سلسله مباحث اخلاق در زندگی با حضور حجت الاسلام نوری زاده مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.

حجت الاسلام نوری زاده، با اشاره به این نکته که هر چيزي كه راه خدا و برنامه خدا را تداعي و تبيين كند شعائر الهي است افزود: تعظيم شعائر الهي نشانه تقواي قلوب است صفا و مروه نشانه و شعائر الهي است كه در قرآن آمده است؛ بي شك قيام امام حسين(عليه السلام) نيز از شعائر الهي مي باشد، چرا كه براي اصلاح امور جدش پيامبر(صلي الله عليه و آله ) بوده است و مي توان گفت اسلام و تشيع به نوعي با عاشورا پيوند خورده است.

وی، در ادامه خاطر نشان کرد: حديثی از پيامبر(صلي الله عليه و آله ) روایت شده است که: فرزندانتان را با سه چيز بزرگ كنيد: حب نبيكم،حب اهل بيته، قرائت قرآن و در روايات دیگر آمده اگر ميخواهيد بدانيد كه محبت، صادق است در سه چيز است:كلام دوست را بر غير دوست ترجيح دهد، رضايت دوست را بر غير دوست ترجيح دهد، همنشيني دوست را بر غير دوست ترجيح دهد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، به روايتی از معصوم علیهم السلام اشاره کرد که: نه نفراز فرزندان امام حسين(عليه السلام) ، ائمه معصومين مي باشند و خدا چندين خصلت براي حضرت گذاشته است:1-شفا را در تربت ايشان2-مقبوليت دعا در كنار قبر ايشان3-رفت و آمد زائرين جزء عمر آنها محسوب نمي شود.

ایشان، مجلس روضه و عزاي امام حسين(عليه السلام) را پالايشگاه روح دانست كه روح ما را تطهير ميكند و تصریح کرد: از دلايل به پا داشتن عزاداري امام اين است كه روحيات و ظاهرمان شبيه آن حضرات معصوم شود و روحيه ظلم ستيزي با دشمنان خدا داشته باشي و گريه بر امام حسين(عليه السلام) بايد در اين جهت انجام شود.

حجت الاسلام نوری زاده، يكي از زيارتهاي مهم را زيارت عاشورا بیان کرد و از جمله فرازهاي زيارت عاشورا که جنبه دعايي دارد عبارت است از: اللهم اجعلني وجيها في الدنيا والاخره: خدايا به بركت امام حسين(عليه السلام) ما را در روز قيامت با وجاهت قراربده.

مدیر کل تبلیغات اسلامی، در پایان روایتی از امام صادق (عليه السلام) را بیان داشت : از امام صادق علیه السلام در مورد عذاب اليم دنيا و آخرت سوال شد ایشان فرمودند: از آنِ كسي است كه آنچه را ديده بگويد و آنچه را شنيده بگويد.

گفتنی است، این جلسه سه شنبه 4 مهر با حضور اساتید و طلاب در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد..


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :