چهارشنبه - 2018 دسامبر 12 - 4 ربيع الثاني 1440 - 21 آذر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 220309
تاریخ انتشار : 1 مهر 1396 9:14
تعداد بازدید : 135

اردوی زیارتی سیاحتی غبارروبی امامزاده سیده ملک خاتون

اردوی زیارتی سیاحتی غبارروبی امامزاده سیده ملک خاتون

اردوی زیارتی سیاحتی غبارروبی امامزاده سیده ملک خاتون

اردوی زیارتی و سیاحتی مدرسه و مرکز تخصصی حضرت فاطمه(س)

به همت واحد فرهنگی روز شنبه مورخ 1/7/96 طلاب مدرسه ی علمیه حضرت فاطمه (س) به مناسبت آغاز  ماه محرم الحرام و هفته دفاع مقدس به غبار روبی مزار امام زاده سیده ملک خاتون مشرف شدند.

طبق متن زيارتنامه موجود، صاحب بقعه از نوادگان امام موسی کاظم (ع) است. . سیده ملک خاتون یا شیرین دخت اسپهبد رستم طبری معروف به ام الملوک از فرمانروایان آل بویه بود. او اولین زن حکومتگر شیعی مذهب در تاریخ ایران بود.

فضای امامزاده دارای امکانات رفاهی و خدماتی برای نوجوانان  و بزرگسالان و ديگر امکانات مورد نياز زائران است و مراسم دعا و روضه خوانی در طول هفته در آن برگزار می شود.

جنبه های مثبت شخصیت سیده خاتون در ابعاد فرهنگی، مذهبی، سیاسی و مدیریتی مورد توجه مورخین قرار گرفته است. عنصر المعالی درباره سیده خاتون می نویسد: «زنی ملک زاده و عفیفه و زاهد بود.» (ابن الکربلائی (حسین کربلائی تبریزی)، روضات الجنان و جنات الجنان، ۱۳۴۴ و ۱۳۴۹، مقدّمه و تکمله و تصحیح و تعلیق جعفر سلطان القرائی، جزء اول و ثانی، تهران، بنگاه ترجمه و نشر کتاب.)

 مدرسه و مرکز تخصصی حضرت فاطمه(س) از طلاب فعال فرهنگی دعوت به عمل آورد تا در مراسم غبارروبی شرکت نمایند. در این زیارت طلاب پس از عرض ادب و سلام به ساحت این بانو به غبار روبی  داخل ضریح شریف پرداخته و پس از جمع آوری نذورات مردم ، با تبرک پرچم حرم حضرت ابوالفضل (ع) و مراسم روضه خوانی رزق معنوی این ایام خود را از ساحت مقدس امام زمان (عج) درخواست نموده و به کلاسهای حوزه بازگشتند.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :