جمعه - 2018 ژوئن 22 - 9 شوال 1439 - 1 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 220214
تاریخ انتشار : 3 مهر 1396 13:56
تعداد مشاهدات : 129

مدرسه ی علمیه ی قاسم بن الحسن علیهماالسلام

برگزاري روز سوم از مراسم سوگواري حضرت امام حسين (عليه السلام)

برگزاري روز سوم از مراسم سوگواري حضرت امام حسين (عليه السلام)

برگزاري روز سوم از مراسم سوگواري حضرت امام حسين (عليه السلام)

زمان:3/7/96

مهمان و سخنران برنامه : مادر و خواهر شهيد شهيد مدافع حرم ،شهيد اسداللهي

مداح :سركار خانم خليلي

مادر شهید اسداللهی :

در زمان شهادت ۳۱ سال داشت، گفت: حمیدرضا متولد ۱۵ بهمن ۶۳ بود و ظهر ۲۹ آذر به شهادت رسید. یکی از خصوصیات برجسته وی بی تعلقی به دنیا بود به طوری که از کارمندی وزارت بهداشت استعفا داد تا آسان تر به خدمات جهادی بپردازد.

وی افزود: پسرم از خدمه حج هم بود و در زمان اعزام کاروان های حج در ۲۴ ساعت فقط چهار یا پنج ساعت استراحت می کرد. ۲۴ فروردین در آخرین حج عمره بین فرازهای دعای کمیل به افشاگری آل سعود پرداخت که با اعتراض تعدادی مواجه شد. در آخرین حج نیز قرار بود همراه ما باشد ولی انصراف داد و گفت حج من دفاع از حریم اهل بیت(ع) است. قبل از اربعین بود که با من تماس گرفت و گفت عازم کربلا هستم ولی این شهید همان روز از پدرش برای رفتن به سوریه اجازه گرفت و با شوق زیادی عازم شد.

مادرشهید اسداللهی گفت: حمیدرضا انس زیادی با قرآن و اهل بیت(ع) داشت و بسیار متواضع بود. علاقه زیادی به مقام معظم رهبری داشت و همه را به تبعیت از ایشان سفارش می کرد.

همچنین در این دیدار مادر شهید اسداللهی در سخنانی عنوان کرد: حمیدرضا از کودکی فعالیت قرآنی داشت و در جلسات قرآن و تواشیح شرکت می کرد. پایگاهی را در مسجد موسی بن جعفر(ع) تشکیل داد که در آن کارهای فرهنگی انجام می داد.

وی افزود: خواهر حمیدرضا به تشویق وی یک سال مرخصی تحصیلی گرفت و قرآن را حفظ کرد. خوشحالم فرزندم را قرآنی بارآوردم و توانست خود را تا درجه شهید ارتقا دهد.و در ادامه از خانواده اين شهيد عزيز تقدير شد


هم چنين در حاشيه مراسم غرفه پاسخگويي به احكام و سوالات شرعي برقرا شد


 
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :