سه شنبه - 2018 اکتبر 23 - 13 صفر 1440 - 1 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 220093
تاریخ انتشار : 31 شهریور 1396 6:30
تعداد بازدید : 186

نشست تخصصی معرفت افزایی طلاب حوزه علمیه الزهرا سلام الله علیها در عزاداری ها

برگزاری اولین نشست تخصصی معرفت افزایی در ایام محرم ترم اول سال 1396

آسیب های کارکردی در عزاداری ها و ایام محرم؛ آنچه حاصل می اید: پاسخ به دو سوال اصلی می باشد: کارکرد این زیارت آن است که توضیح شفاعت است............. با سمه تعالی

معین معاون آموزش حوزه علمیه الزهرا سلام الله علیها؛ خانم سترگ گزارش می دهند:
یکی از اساتید برجسته حوزه علمیه الزهرا سلام الله علیها شهرری؛ به نام سرکار خانم حیدرقلی که از اساتید به نام درس آشنایی با نهج البلاغه و اخلاق می باشند؛ در شروع ماه محرم؛ ده روز را  به معرفت افزایی میان طلاب این حوزه علمیه اختصاص داده اند تا این ایام راهی روشنگر به سوی کمال سریع تر برایشان باشد؛ از اینرو در ابتدای مبحث جلسه دوم سخنرانی خود و اختتام آن چنین بیاناتی را ایراد فرمودند که:
درمورد آسیب های کارکردی در عزاداری ها و ایام محرم آنچه حاصل می اید: پاسخ به دو سوال اصلی می باشد: کارکرد این زیارت آن است که توضیح شفاعت؛ از متن زیارت عاشورا به دست می آید و همچنین طبق متن زیارت،  آسیب های این عزاداری ها به دست خواهد آمد. با توجه به ذکر آخر زیارت عاشورا فرمودند: اللهم الرزقنی شفاعت الحسین یوم الورود..., ورود طلاب به روضه را نهایتا اختتام به این امر واگذار نموده و این سجده را مایه قرب طلاب دانستند از آن جهت که انگیزه ما شفاعت توسط امام حسین طبق آیه وابتغوا الیه الوسیله.... و رسیدن به مسئله جهاد کبیر طبق فرمایش امام خامنه ای می باشد؛  به معنای ...گرچه همه ائمه دستاویز و وسیله ما به قرب هستند اما وجود مقدس امام حسین و توسل به ایشان را سریع ترین وسیله به سوی قرب الی الله دانستند. ...جلسه بعد, پاسخ به این دو سوال اصلی به دست خواهد آمد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :