سه شنبه - 2019 ژانوِيه 22 - 16 جمادي الاول 1440 - 2 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 219578
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1396 3:3
تعداد بازدید : 162

مدرسه علمیه حضرت معصومه (سلام الله علیها)

جشن افتتاحیه سال تحصیلی 97-96

افتتاحییه مدرسه علمیه حضرت معصومه (سلام الله علیها) در روز چهارشنبه مورخ 96/6/22 با سخنرانی مدیر محترم سرکار خانم هاشمی جویباری، معاونان مدرسه و موسس محترم حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای علوی برگزار گردید.


مراسم افتتاحییه حوزه در روز چهارشنبه مورخ 22/6/ 96مصادف با شهادت میثم تماربرگزار شد .درآغازبا تلاوت قرآن کریم مجلس منور گردید. مجری پس از خوشامد گویی به طلاب با خواندن شعری زیبا و مرتبط با شهادت میثم تمارآنها را به دیدن کلیپی از گزیده بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان با طلاب حوزه های علمیه تهران دعوت کرد.

در ادامه مدیر محترم حوزه مطالبی ارزشمند در رابطه با ارزش علم و علم اندوزی بیان فرمودند. معاونت محترم فرهنگی حوزه نیز نکاتی زیبا در مورد وظیفه شناسی ، تبلیغ و شان طلبگی بیان نمودند، پس از ایشان معاونت محترم آموزش موارد مهم آموزشی را از قبیل غیبت کلاسی، مباحثه های کلاسی و هماهنگی فعالیت های تبلیغی فرهنگی با معاونت آموزش به طلاب گوشزد کردند. معاونت محترم پژوهش نیز با اظهار شادمانی در جمع طلاب این حوزه برای ثمره دادن کارهای پژوهشی خواستار همکاری شدند.

 موسس محترم حوزه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا علوی به جمع طلاب تشریف آوردند و در رابطه با موضوع رسالت بانوی طلبه سخنان گرانبهایی را به طلاب عرضه فرمودند که خلاصه ی آن به شرح ذیل است.

نتایج بازنگری منصفانه ، خائفانه و امیدوارانه :

خطاها تکرار و مضاعف نشوند.

بی برنامگی ها به سالهای گذشته اضافه نشود.

 در یک اراده استمراری فاصلیمان را با آنچه باید باشیم کم کنیم.

هرکسی خودش را با خودش مقایسه کند

نقش زنان در اصلاح جامعه:

نقش زنان برای آمادگی ظهور کجاست؟

اهمیت این نقش ها چیست؟

راهکارهای بالا بردن این تاثیرگذاری چیست؟

این برنامه ها را از کجا باید در بیاوریم ؟

حسرت قیامت به خاطر چیست؟

نقش بالخصوص چیست؟

بحث تمایز و خود خاص پنداری خود خطر است، درک نکردن این تمایزات نیز خطر دیگری است، یعنی برای ترسیم وظایف مسولیت مهمی است .

ایشان در ادامه بیاناتشان به دو سوره درقرآن(نور و احزاب) که به احکام زنان و نقاط تمایز بانوان با مردان پرداخته پرداختند و به اصل شی به شیئیتش است یعنی به فصلش است نه جنسش اشاره کردند. سوره ی نور مباحث کلی را مطرح کرده است  (زن مسلمان)احزاب در افق بلندتری آدرس و سرفصل می دهد.

 دختر طلبه ای که با خود گفته من باید طلبه شوم حرفش باید اصلاح نفس باشد حرفش را باید بلند کند. چرا همه جا می گوییم نمره ی بیست ؟چرا در نماز نمره ی بیست را دنبال نمی کنیم ؟ آرمان طلبی صفت طلبه است.(یا ایها النبی قل لازواجک و بناتک و النساء المومنین)آیا این آیات تنها برای زنان پیامبر است.؟بعضی ها می گویند برای همه هست ولی در مورد زنان پیامبر مورد تاکید بیشتری قرار گرفته زیرا جایگاه تاثیر گذاری بیشتری دارند اینها شان نزول است.

نکته ها یی برای زندگی طلبگی:

خانه را با آیات قرآن روشن کنید

نماز خواندن شما ی طلبه باید با دیگران فرق کند .طلبه نمازت نماز نباشد به درد نمیخوری!نماز تو اگر خوب باشد می توانی خیلی ها را تغییر دهی.

معجزه ی ما طلاب یک کلمه است مطابقت علم ما با عمل ما مردم از ما معجزه نمی خواهند!

پایان برنامه از طلاب ممتاز تقدیر به عمل آمد وهمچنین به طلاب ورودی جدید و سنوات گذشته به رسم یاد بود هدایایی اهدا گردید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :