يکشنبه - 2019 مارس 24 - 18 رجب 1440 - 4 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 219376
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1396 11:28
تعداد بازدید : 211

مدرسه علمیه امام حسن مجتبی علیه السلام

افتتاحیه سال تحصیلی 97-96

مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 97-96، با حضور مدیریت محترم(خانم لطیفی) و جمعی از اساتید


بسمه تعالی

برگزاری مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 97-96

  به گزارش واحد فرهنگیمراسم افتتاحیه سال تحصیلی 97-96، با حضور مدیریت محترم(خانم لطیفی) و جمعی از اساتید ، مورخه 25/6/96 در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی علیه السلام برگزار می گردد.

در این مراسم مدیریت محترم خانم لطیفی پیرامون این که( ایام ماه ذی الحجه ایام بسیار مهمی را در خود داشته است که انسان تا به درجه خدایی شدن نرسد نمی تواند حق را ازباطل تشخیص دهد،تاریخ به ما وشما درس عبرت می دهد که باید نفس اماره را ذبح کنیم .دنیا حقیقی نیست سایه است به شدت درحال گذراست.عمربه سرعت زیادمی گذرد،دراین واحسرتای آخرالزمان، اگردنیا را بچسبیم نه دنیا را میتوانیم داشته باشیم و نه زاد و توشه خوبی برای آخرت فراهم کرده ایم.

باید از چیزهایی که وابستگی ایجاد می کند وخیلی چیزهایی که هوای نفس ما به آن تمایل دارد، بگذریم ،خیلی چیزها میلمان است ولی خدابه آن راضی نیست چون به ضررمان است مثل ربا که حرام است وخداوند فرموده اند به این ها نزدیک نشو چون ضرر دارد،حرام است.هرکس دنبال هوای نفس رفته است، بدجوری زمین خورده است.(خسرالدنیا والاخره) آنها می گویند؛ این دنیا محل لذت چرانی است ولی ....... .ابرقدرت هایی که مسلمانان میانمار،افغانستان ،و...می کشند تاقدرت بیشتری به دست بیاورند اسمشان ابر قدرت است اما درحقیقت ابر ذلتند و ذلیل نفسانیت و حیوانیت خود هستند.

طلاب باید چهارچوب ها و محورهای اصلی را رعایت کنیم ،بداخلاقی و بی حجابی های طلبه همه طلاب را زیر سؤال می بردحواسمان باشد،سعی کنیم مانند مثال قرآنی(کمثل الحمار یحمل اسفارها) مصداق برای ما پیدا نکندکه فقط اطلاعات جمع شود، باید یک سری محدودیت ها را با جان و دل خرید ،چون محدودیت ها رشد می دهد و انسان متعالی می شود.دراین هفته غدیر عهد و پیمان می بندیم  با امام عصر (عج) تا امتثال امرش را نمائیم و زمینه ساز ظهور گردیم.و در پایان با توسل به حرز امام سجاد(ع) خود را بیمه از اشرار و خطورات شیطانی نمائیم و....) سخنانی را ایراد فرمودند.و پیام آیت الله جمشیدی قرائت گردید.

مراسم با اجرای تئاتر توسط طلاب پایه دوم با نام «حدیث عنوان بصری»ادامه یافته و با نماهنگ و کلیپ هایی در مورد وصایای شهید محسن حججی ادامه یافت وتقدیر از برگزیدگان مسابقه سیر مطالعاتی،جلسه با پذیرایی طلاب خاتمه یافت و سال تحصیلی را در کلاس های درس آغاز نمودند.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :