دوشنبه - 2019 مارس 25 - 19 رجب 1440 - 5 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 219298
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1396 15:12
تعداد بازدید : 265

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

برگزاری همایش مودت و تقدیر از 5 نفر از زوج های موفق طلبه همزمان با روز مباهله و خانواده اسلامی در مجتمع کوثر

همایش مودت همزمان با روز مباهله و خانواده اسلامی در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، همایش مودت همزمان با روز مباهله و خانواده اسلامی در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.

 حجه الاسلام دكتر کمیجانی، سخنران این جلسه در ابتدا در مورد شيو ه هاي تربيتي در خانواده مباحثي را مطرح نمود و گفت:  خانواده به عنوان يك نهاد و سازمان بايد محصولي داشته باشد و براي ديدن موفقيت خانواده بايد به فرزندان آن خانواده نگريست. اصل مطلب اين است كه خداوند تعاليمي را عرضه داشته تا انسان بتواند رشد كند اما انسان بر اساس فطرت خويش آفريده شده است و پس از آن ، انسان مي تواند راه درست يا راه ضلالت را انتخاب كند، و از سوي ديگر ميدانيم كه پيامبر(صلي الله عليه و آله) مبعوث شده تا مكارم اخلاق را كامل نمايد.

ایشان، در ادامه افزود: در مورد تربيت بايد دانست اساسا آنچه بايد تربيت شود، شخصيت است؛ شخصيت عبارت است از ويژگيهاي ثابت انساني است كه كمك مي كند تا آن فرد پيش بيني شود و آنچه در قيامت مورد مواخذه قرار مي گيرد شخصيت و نفس انسان است.

دکتر کمیجانی، عوامل تعيين كننده شخصيت را وراثت( آنچه از پدر و مادر و اجداد مي گيرد) ، محیط(انواع محيط قبل از تولد و بعد از تولد و محيط بيروني و دروني در شخصيت موثر است)؛ نفس انسان (همان وجود انسان است كه تصميم مي گيرد بد را ميخواهد يا خوب را ، بنابراين اگر نفس انسان قوي باشد ميان هزاران فساد، فاسد نمي شود) بیان کرد.

 ایشان، شخصيت ها را به 4 گروه كلي قابل تفكيك هستند بیان کرد که عبارت است از: برون گرا، درون گرا، جزئي نگر و کلي نگر بیان کرد.

 حجت الاسلام کمیجانی، در پایان به بیان   4 نوع الگوی تربیتی پرداخت.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم از 4 نفر زوج موفق طلبه از حوزه های استان تهران ؛  خانم ها فاطمه نبوی، معصومه بهمن، عفت احمدی، مریم لشگر بلوکی به همراه همسران گرامی شان تقدیر به عمل آمد.

 گفتنی است، این مراسم شنبه 25 شهریور ماه جاری در سالن همایشات مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :