يکشنبه - 2019 مارس 24 - 18 رجب 1440 - 4 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 219297
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1396 15:2
تعداد بازدید : 211

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

برگزاری مراسم آئین آغاز سال تحصیلی در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

همزمان با روز مباهله و خانواده اسلامی و آغاز سال تحصیلی 97-96 مراسم آئین آغاز سال تحصیلی با حضور اساتید و طلاب در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر ، همزمان با روز مباهله و خانواده اسلامی و آغاز سال تحصیلی ۹۷-۹۶ مراسم آئین آغاز سال تحصیلی با حضور اساتید و طلاب در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.
حجت الاسلام امیر آتشانی معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی شهر تهران، ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیاد گذشته بخصوص عید غدیر و آغاز سال تحصیلی و ورود طلاب جدیدالورود به حوزه علمیه را تبریک عرض کرد.
وی، در ادامه افزود: روز مباهله روز بزرگی در اسلام است و خود خدای متعال از حضرت امیرالمومنین علی (علیه السلام)وا‍ژه ( انفسنا)یاد می کند و این واژه بعنوان دلیل بسیار قوی برای اثبات امامت امیرالمومنین علی (علیه السلام) است، و همچنین آیه (انما ولیکم الله و الرسول و اولی الامر منکم.. .)به عنوان آیه ای دیگر برای اثبات امامت امیرالمومنین علی (علیه السلام) است، و آیه ( هل اتی.. ..) در سوره انسان در این روز نازل شده است.
معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی، خاطر نشان کرد: در روایات داریم که (مجلس العلم روضه الجنه) و علامه طباطبایی (ره) می فرمایند:بهتری اعمال در شب قدر، علم آموزی است و طالب علم و دانشجو به سمت علم حرکت می کند و بهشت خدا، جوینده طالب علم است.
 وی، در ادامه بیان کرد: بنابر این بهتر است در احوالات علماء نگاهی انداخته و از سیره آنها الهام بگیرم، به عنوان مثال آیت الله مرعشی نجفی (ره) با اینکه امام جماعت حرم حضرت برای اثبات امامت امیرالمومنین علی (علیه السلام) بودند اما وصیت کردند که مرا در کتابخانه خود دفن کنید تا در زیر پای طالبان علم باشم.، در حالیکه می بینیم بسیاری از علماء در حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) دفن شده اند.
 ایشان، در ادامه اشاره کرد: العلم نور یقذفه الله فی قلب من یشاء؛ علم نور است و خدا در قلب کسی وارد میکند که بخواهد و روشن است که از اسباب اولیه وارد شدن نور علم در قلب ها، داشتن تقوا و اخلاص است.
حجت الاسلام امیر آتشانی در پایان به تفاوت طلبه و دانشجو اشاره نموده و گفت: طلبه درکنار علم آموزی، وظیفه مهم تبلیغ دین و تبیین مسائل حلال و حرام دین را دارد در حالیکه خود پیش قدم در انجام حلال و حرام الهی است در حالیکه دانشجو این وظیفه مهم را ندارد.
 گفتنی است، این مراسم شنبه ۲۵ شهریور ماه جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :