دوشنبه - 2019 فوريه 18 - 13 جمادي الثاني 1440 - 29 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 212712
تاریخ انتشار : 10 تیر 1396 12:21
تعداد بازدید : 218

مدرسه ی علمیه ی قاسم بن الحسن علیهماالسلام

سردشت را بمباران شیمیایی کردند، آمریکا و انگلیس و غربی ها سکوت کردند

هزاران نفر را در یک شهر -بچّه، بزرگ، پیر، جوان، زن، مرد- نابود کنند و دنیا سکوت کند!
 سردشت را در سال ۶۶ بمباران کردند -مال همین روزها است دیگر- شوخی است؟ یک شهر را بمباران شیمیایی بکنند، هزاران نفر را در یک شهر -بچّه، بزرگ، پیر، جوان، زن، مرد- نابود کنند و دنیا سکوت کند!
دنیایی که گاهی افتادن یک گربه در چاه برایش میشود به عنوان یک مسئله ای که در خبرگزاری ها و در روزنامه ها و در تلویزیون ها منعکس میشود که بله یک گربه ای یا یک مثلاً روباهی در چاه افتاده بود، فلان دستگاه، فلان دستگاه، فلان دستگاه جمع شدند که این را زنده بیاورند بیرون، یا یک حیوان آبی به ساحل افتاده دارد جان میدهد، این را یک جوری برگردانند به آب، برای این چیزها دنیا آن جنجالها را به راه می اندازد، آن وقت برای کشتار شیمیایی یک شهر این دنیا ساکت میمانَد!
دنیا که میگویم منظورم ملّتها نیستند، ملّتها وسیله ای ندارند، ابزاری ندارند، منظورم قدرتهای مسلّط بر دستگاه های تبلیغاتی دنیایند، فارسی اش میشود آمریکا، انگلیس، نیروهای غربی مسلّط، نیروی صهیونیستی.
اینها هستند که بر فضای تبلیغاتی دنیا مسلّطند، نمیگذارند آب از آب [تکان بخورد]. ا
لان دارند یمن را آن جور میکوبند -شب و روز- هیچ صدایی در نمی آید، غزّه را دیروز میکوبیدند، چندی قبلش لبنان را میکوبیدند، صدایی از کسی در نمی آید؛ حالا فرض کنید دو تا قاچاقچی یک جا محاکمه بشوند، اعدام بشوند، جنجال تبلیغاتی درست میشود؛ خب، دنیا این است،
در مقابل این دنیا باید چه کار کرد؟
یک انسان باشرف در مقابل یک چنین جبهه گیری ای، در مقابل یک چنین وقاحتی، در مقابل یک چنین خباثتی چه میکند، با قطع نظر از انگیزه ی دینی و وظیفه ی ایمانی؛ شرف انسان، وجدان انسان، انسانیّت انسان چه حکم میکند؟
اینها همه بارهایی است بر دوش.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :