چهارشنبه - 2019 مي 22 - 18 رمضان 1440 - 1 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 212699
تاریخ انتشار : 9 تیر 1396 10:27
تعداد بازدید : 274

مدرسه علمیه انسیه الحوراء

دغدغه جهان اسلام

مدیر مدرسه علمیه انسیه الحورا با تاکید بر اینکه مساله تجزیه و اشغال فلسطین به عنوان یک کشور مسلمان باید دغدغه تمام مسلمین جهان باشد، گفت: مسلمانان برای کمک به مردم مظلوم فلسطین از هیچ نوع کمک و مساعدتی فروگذار نکنند.

امروز اشغال فلسطین اصلی ترین دغدغه جهان اسلام است

مدیر مدرسه علمیه انسیه الحورا با تاکید بر اینکه مساله تجزیه و اشغال فلسطین به عنوان یک کشور مسلمان باید دغدغه تمام مسلمین جهان باشد، گفت: مسلمانان برای کمک به مردم مظلوم فلسطین از هیچ نوع کمک و مساعدتی فروگذار نکنند.

مریم گران رکاب مدیر مدرسه علمیه انسیه الحورا، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی معمار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) با عنوان روز قدس، گفت: امروزه ایستادگی و مقاومت در برابر رژیم کودک کش اسرائیل در واقع ایستادن در مقابل استکبار و ظلم جهانی است که به حکم عقل و شرع مقدس اسلام امری واجب به شمار می رود.

وی افزود: این مساله به عنوان واجب شرعی و عقلی بر هر انسان معتقد و عاقلی باید دغدغه باشد تا هیچ ظالمی حتی فکر ظلم و تجاوز را در ذهن خود نپروراند.

گران رکاب اضافه کرد: در عصر کنونی که شاهد این همه بی عدالتی و ظلم به هر شکلی در دنیا هستیم ثمره و نتیجه سکوت جمعی از انسان های بی فکر و نادان است که اهمیتی برای محیط پیرامون خود قایل نیستند که در نهایت مشکلات به وجود آمده گریبان گیر آنها هم خواهد شد.

مدیر مدرسه علمیه انسیه الحورا درباره اینکه دو گروه سبب قدرت یافتن مستکبران و ظالمان می شوند، اظهار داشت: گروه نخست با بی بصیرتی از ظالم حمایت می کنند و سبب قدرت یافتن او به صورت مستقیم می شوند مانند فرعون و جنود او که اگر جنود و لشگری نبود فرعون صاحب قدرتی نداشت.

وی افزود: گروه دوم کسانی هستن که با سکوت و ترس خود موجب قدرت گرفتن ظالم می شوند و ناچار به پذیرفتن ظلم شده و نقش مظلوم را می پذیرند.

گران رکاب ادامه داد: اما در مقابل گروهی صاحب عقل و بصیرت با ایستادگی در مقابل ظلم و ظالم از گسترش و افزایش قدرت ظالمان جلوگیری کرده و با وحدت و مقاومت و استعانت از خداوند متعال تا نابودی ظلم و ظالم پیش می روند.

مدیر مدرسه علمیه انسیه الحورا با تاکید بر اینکه بحث مبارزه با ظلم و ستم از ارکان مهم اسلام است و این مساله با جهاد و مقاومت گره خورده است، گفت: استکبار جهانی با درک این مساله مبارزه با اسلام را به عنوان دشمن درجه یک خود با تمام توان پرداخت تا بتواند اسلام را نابود کند.

وی ادامه داد: از این رو مسلمین جهان باید با بیداری و بصیرت لازم با هم متحد باشند و اجازه ندهند ذره آسیب به پیکره اسلام و مسلمین وارد شود.

گران رکاب در پایان خاطر نشان کرد: مساله تجزیه و اشغال فلسطین به عنوان یکی از کشورهای اسلامی باید دغدغه تمام مسلمین جهان باشد و برای کمک به این مردم مظلوم از هیچ نوع کمک و مساعدتی فروگذار نکنند تا به فضل اللهی در آینده نزدیک شاهد نابودی کامل استکبار و یاوران آنها باشیم./813/۳۰۲/ب۱

http://www.rasanews.ir/detail/News/507089/81


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :