چهارشنبه - 2019 ژانوِيه 23 - 17 جمادي الاول 1440 - 3 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 212132
تاریخ انتشار : 29 خرداد 1396 12:0
تعداد بازدید : 371

مدرسه علمیه الغدیر تهران(خواهران)

فراموشی شهدا، خیانت به کشور است

خلاصه بیانات مقام معظم رهبری در دیدار خانواده شهدای مرزبان و مدافع حرم

در روز یکشنبه 96/3/28 و در بیست و سومین روز از ماه مبارک رمضان، جمعی از خانواده های شهدای مرزبان سپاه، ارتش و نیروی انتظامی، به همراه جمعی از خانواده های شهدای مدافع حرم و وزارت اطلاعات، با رهبر انقلاب دیدار نمودند.


رهبر انقلاب: دشمنها میخواهند این مفاهیم را از ما بگیرند. بعضی از همین قلم­ به­ دست­ های مزدور -که دلشان میخواهد دل بیگانه ها را به دست بیاورند به جای اینکه دل اولیای خدا را به دست بیاورند- یک چیزهایی مینویسند، یک حرفهایی مینویسند در بعضی از این مطبوعات، روزنامه ها یا فضای مجازی؛ اینها نمیفهمند چه کار میکنند. مفهوم شهادت، مفهوم مجاهدت فی سبیل الله، مفهوم صبر بر اینها، مفاهیم عظیمی است؛ اینها در زندگی روزمرّه ی جامعه ی اسلامی اثر دارد. برادر، خواهر! همینها انقلاب را حفظ کرده.

 

رهبر انقلاب: هارت و هورت های این کسی که تازه آمده در آمریکا جدید نیست؛ قریب چهل سال است هیچ غلطی نتوانستند بکنند؛ بعد از این هم همین جور خواهد بود. می گویند می خواهیم نظام را تغییر بدهیم؛ کِی بوده که شما نخواستید؟ این ها ملت ایران را نشناختند؛ این را همه بدانند، دشمنان، دوستان بااخلاص و دوستانی که گاهی دلشان میلرزد: جمهوری اسلامی مستحکم ایستاده است، آن ها نمی توانند به ما سیلی بزنند، ما به آن ها سیلی خواهیم زد.

 

مقام معظم رهبری: جمهوری اسلامی با اقتدار کامل [ایستاده]؛ بعد از این هم همین جور خواهد بود. این را همه بدانند -هم دشمن بداند، هم دوستان با اخلاص بدانند، هم آن دوستانی که گاهی دلشان میلرزد بدانند- که جمهوری اسلامی مستحکم ایستاده است و بدانید آنها نمیتوانند به ما سیلی بزنند، ما به آنها سیلی خواهیم زد و این به خاطر تجهیزات مادّی نیست. تجهیزات مادّی نقش اساسی و تعیین کننده ندارند، چیزهای دیگری وجود دارد؛ آن، تجهیزات معنوی است.

 

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدای مرزبان و مدافع حرم: ارزش شهدای ما باید معلوم شود؛ اگر شهدای مدافع حرم نبودند ما باید با عناصر خبیثِ دشمنِ اهل بیت و دشمن مردم ایران در شهرهای خودمان می جنگیدیم؛ جلویشان گرفته شد؛ حالا هم دارند جارو می شوند. بخش مهمی از امنیت امروز مربوط به مدافعان حرم و بخش دیگرمربوط به مرزداران است. شهدای مرزی ما مظلومند؛ مردم بدانند که این ها چقدر خدمت می کنند. خدمت که فقط آب و نان نیست؛ بالاتر از آن، امنیت است.

 

رهبر انقلاب: برادران عزیز، خواهران عزیز! هرکسی که سعی کند که یاد شهدا به فراموشی سپرده بشود، به این کشور خیانت کرده؛ هرکسی که سعی کند که به خانواده های شهدا اهانت بشود یا بی اعتنائی بشود یا مورد تعرّض زبانی قرار بگیرند، به این کشور خیانت کرده؛ [چون] اینجا بحث نظام نیست، بحث کشور است؛ به کشور خیانت کرده.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :