پنج شنبه - 2019 ژانوِيه 24 - 18 جمادي الاول 1440 - 4 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 211870
تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1396 10:0
تعداد بازدید : 63

مدرسه علمیه حضرت فاطمه سلام ا...علیها

جشن مبعث

روز چهارشنبه 6 اردیبهشت ماه جشن بعثت پیامبر اکرم(ص) با حضور حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای منصوریان در مدرسه علمیه حضرت فاطمه سلام ا...علیها برگزار گردید.

روز چهارشنبه 6 اردیبهشت ماه جشن بعثت پیامبر اکرم(ص) با حضور حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای  منصوریان برگزار شد . آقای منصوریان در این مراسم  پیرامون دشمن شناسی و جریان شناسی در عهد رسول خدا ص سه جریانی که در مقابل حضرت بودند را معرفی کردند (مشرکان، منافقین و یهودی ها اهل کتاب)

 ایشان با طرح  دوسوال اساسی در ارتباط با این جریانها سخنرانی را آغاز نمود: 1- آیا این سه جریان مجزا بر علیه پیامبر عمل کردند یا مرتبط باهم؟ 2- آیا در دشمنی این سه جریان با پیامبر شدت و ضعف وجود داشت؟

وی همچنین با اشاره به آیات قرآن یهود را دشمن درجه یک پیامبر دانست و در درجه دوم مشرکان را دشمن پیامبر دانستند و این سه جریان را مرتبط باهم دانست.

آقای منصوریان با اشاره به تاریخچه تاسیس شهر مکه و قدمت آن نسبت به مدینه و تأسیس شهر مدینه به  دست یهود بیان داشت: یهود به  تربیت افراد نفوذی  قبل از هجرت پیامبر به مدینه پرداخت که بعد از هجرت پیامبر با او  معاهده بستند که کمتر از یکسال آن را  نقض کردند  و باعث جنگ پیامبر  با آنها گردید و سبب و خارج کردن یهودیان از مدینه شد .

ایشان خاطر نشان کرد: عده ای در آن زمان در مقابل پیامبر جبهه گرفته و چنین استنباط نمودند که این کار غیر انسانی بوده و ... که آیات سوره حشر نازل شد که مشرکان با یهودیان رابطه ای مانند برادر دارند و آنها با یهود همکاری داشتند.

وی افزود : نتیجه  چنین شد که  یهود باعث سه فساد شد : 1- شهادت حضرت علی(ع) 2- شهادت امام حسن(ع) و 3- شهادت امام حسین (ع) که در تمام این جنایت ها یهود دست داشته است.

ایشان در جمع بندی سخنانشان گفت : نفوذی ها آدم یهودی ها بودند. مشرکان هم با پیامبر دشمن بودند، آنها باهم متحد بودند ، در جامعه مانیز باید مراقب نفوذی ها باشیم که می خواهند از جهل جاهلان استفاده کرده و به اسلام و مسلمانان آسیب برسانند و هشیاری ما درفقط سایه ی پیروی از دستورات ولی فقیه صورت می پذیرد.

در نهایت آقای منصوریان طی برگزاری جلسه پرسش و پاسخ به سوالات سیاسی خواهران پاسخ دادند.

در پایان مراسم معاون فرهنگی مدرسه  از خواهران فعال در بخش فرهنگی با اهدای جوایزی تقدیر و تشکر نمود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :