دوشنبه - 2019 مارس 25 - 19 رجب 1440 - 5 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 211848
تاریخ انتشار : 23 خرداد 1396 17:18
تعداد بازدید : 280

لزوم نوگرایی و ارتباط با نسل جدید در حوزه های علمیه

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان تهران در بازدید از غرفه مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، اظهار داشت: اگر می خواهیم راجع به توحید صحبت کنیم، باید به گونه ای راجع به توحید صحبت بکنیم که جوان امروز بپسندد. ما توحید را باید به روش های جدید به فرزندانمان القا بکنیم. مباحث امامت را نیز باید به گونه های جدید به فرزندانمان بیاموزیم.
«حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا آقامیری» مدیر حوزه های علمیه خواهران استان تهران در بازدید از غرفه مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، گفت: حوزه علمیه خواهران، این پدیده مبارکی که مقام معظم رهبری هم فرمودند، شگفت انگیز و اعجاب برانگیز است؛ چراکه در طول تنها  20 سال چنین توسعه ای پیدا نموده و گوی سبقت را از امثال خود ربوده است.
مدیر حوزه های علمیه خواهران استان تهران عنوان کرد: ظرفیت حوزه های علمیه خیلی بیش تر از نمایشگاه قرآن کریم است. در تهران حدود 70 مدرسه علمیه فعالیت می کنند. هر کدام از این ها دانش آموختگانی تربیت کردند که اگر آثار آن دانش آموختگان در غرفه مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران وجود داشت، غرفه حوزه های علمیه خواهران جذاب تر از این نیز می شد. ما باید از روش های جدید برای اطلاع رسانی و برای ایجاد یک غرفۀ نمایشگاهی استفاده کنیم؛ به عنوان مثال بیزینس پِلن بنویسیم و با فکر وارد شویم.
حجت الاسلام والمسلمین آقامیری ادامه داد: بسیاری از کسانی که در حوزه ها هستند و نوآوری های قابل نمایشی داشتند را می توانیم در نمایشگاه قرآن معرفی کنیم؛ تا افراد با خدمات حوزه علمیه خواهران مخصوصاً آشنا شوند. باید در این راه هزینه کنیم و البته آن هزینه جبران نیز می شود. در این صورت می توانیم برای سال های آینده، یک محفلِ جذاب تر نمایشگاهی ایجاد کنیم.
وی گفت: «حجت الاسلام والمسلمین مولایی» مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، در امر برگزاری نمایشکاه بسیار موفق عمل نموده اند. از ایشان متشکریم و امید است که در آینده نمایشگاهی بهتر از این عرضه گردد.
مدیر حوزه های علمیه خواهران استان تهران تصریح کرد: ما باید واقعیت ها را درک کنیم؛ مصداق این امر شخصی مانند امام موسی صدر است. او طلبه ای بود که در کنار دیگر طلبه های حوزه های علمیه قم در همان محیط بزرگ شده بود اما با تلاش فراوان رهبر شیعیان لبنان می شود. او با مسیحی ها و سنی ها ارتباط برقرار می کند  وموجب ارتقای جایگاه مقاومت در برابر استکبار می شود. بنابراین ما باید واقعیت ها را درک کنیم و بر اساس آن نظام با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنیم.
وی ادامه داد: اگر اینگونه جلو نرویم افراد جامعه جذب تفکر ما نمی شوند و حرف های ما را نمی شنوند. اگر می خواهیم راجع به توحید صحبت کنیم، باید به گونه ای راجع به توحید صحبت بکنیم که جوان امروز بپسندد. ما توحید را باید به روش های جدید به فرزندانمان القا بکنیم. مباحث امامت را نیز باید به گونه های جدید به فرزندانمان بیاموزیم.
حجت الاسلام والمسلمین آقامیری عنوان کرد: اگر تنها بخواهیم به روش هایی که پیش تر در حوزه های علمیه بوده اکتفا کنیم، معلوم نیست موفقیت های چندانی داشته باشیم. ما باید با نسل جدید ارتباط برقرار کنیم و آن ها را برای تحصیل در حوزه های علمیه خواهران ترغیب نمائیم.
وی گفت: باید بدانیم حوزه های علمیه خواهران از همین دختران امروزی تشکیل شود. نباید این گونه فکر کنیم که یکسری دختر از بهشت بیاوریم داخل حوزه های علمیه و آن جا درس بخوانند. این آرمان گرایی است پوچی است. ما باید آن قدر جذاب باشیم که همین دانش آموزان دبیرستانیِ امروز، مشتاق ورود به حوزه های علمیه باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :