پنج شنبه - 2019 ژانوِيه 24 - 18 جمادي الاول 1440 - 4 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 211664
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1396 11:22
تعداد بازدید : 218

مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام)

جشن میلاد با سعادت کریم آل طاها،امام حسن مجتبی (علیه السلام) و مراسم افطاری

رمض به معنای داغی سنگ در اثر شدت حرارت تابش خورشید و یا شدت گرما است. ماه میهمانی خدا و آن ماهی است که خداوند در آن حسنات را می افزاید و گناهان را پاک می کند و آن ماه برکت است.


بسمه تعالی

جشن میلاد با سعادت کریم آل طاها،امام حسن مجتبی (علیه السلام) و مراسم افطاری

به گزارش واحد فرهنگی:

  در این مراسم پس از قرائت قرآن ،زیارت نامه امام حسن مجتبی(علیه السلام) ، حدیث کساء ،و مولودی خوانی ،مؤسس محترم حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای عبدالمقیم ناصحی (پیرامون اینکه رمضان واِژه عربی است که از سه حرف اصلی «رمض» ساخته شده است. رمض به معنای داغی سنگ در اثر شدت حرارت تابش خورشید و یا شدت گرما است.این ماه به عنوان خجسته ترین و بهترین ماه در اسلام شناخته می شود. از این ماه به عنوان ماه میهمانی خدا نیز نامبرده می شود. ماه رمضان، ماه خداست و آن ماهی است که خداوند در آن حسنات را می افزاید و گناهان را پاک می کند و آن ماه برکت است. هر کس یک روز ماه رمضان را (بدون عذر)، بخورد - روح ایمان از او جدا می شود. رمضان ماهی است که ابتدایش رحمت است و میانه اش مغفرت و پایانش آزادی از آتش جهنم.[درهای آسمان در اولین شب ماه رمضان گشوده می شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد.

اگر بنده «خدا» می دانست که در ماه رمضان چیست «چه برکتی وجود دارد» دوست می داشت که تمام سال، رمضان باشد و......)سخنانی را ایراد فرمودند.

و در پایان مراسم با اقامه نمازجماعت وافطاری به پایان رسید.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :