پنج شنبه - 2019 ژانوِيه 24 - 18 جمادي الاول 1440 - 4 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 211463
تاریخ انتشار : 17 خرداد 1396 12:35
تعداد بازدید : 478

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

دفاع پایان نامه با موضوع «نقش حکومت دینی در زمینه سازی ظهور از دیدگاه قرآن و روایات » در مجتمع کوثر

احمدی، معاون پژوهش کوثر از برگزاری دفاع پایان نامه با موضوع «نقش حکومت دینی در زمینه سازی ظهور از دیدگاه قرآن و روایات » در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، جلسه دفاع پایان نامه یکی از طلاب سطح ۳ در رشته تفسیر و علوم قرآن برگزار شد.
احمدی، معاون پژوهش کوثر، گفت: پایان نامه فرزانه نامی فرد طهران از طلاب سطح ۳ با موضوع «نقش حکومت دینی در زمینه سازی ظهور از دیدگاه قرآن و روایات » با داوری حجت الاسلام حسام الدین خلعتبری و با راهنمایی حجت الاسلام حسین اشرفی و مشاوره حجت الاسلام تویسرکانی موفق به کسب نمره ۱۷/۵۰گردید.
 احمدی، با اشاره به چکیده این پایان نامه گفت: این پایان نامه، در راستاى بیان مسأله تشکیل حکومت در زمان غیبت حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) نیازمند به شناخت صحیح است. بنابراین حکومت در زمان غیبت ازاموری است که در سرنوشت سیاسی و اجتماعی جامعه سهم تعیین کننده دارد که می توان به ارائه نظریه حکومت اسلامی توسط امام خمینی و برپایی حکومت و اداره آن براساس قوانین اسلام اشاره کرد که این الگوی حکومتی می تواند زمینه ساز ظهور حضرت مهدی (عج) باشد. وی، در ادامه افزود: محقق در این پژوهش امر تشکیل حکومت را امری بدیهی و ضروری بیان نموده، که در عصر حضور بر عهده پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) و سپس ائمه معصومان(علیه السلام) است.اما در عصر غیبت چون تشکیل حکومت معصوم(علیه السلام) و دسترسی به آن امکان ندارد، ازاین رو باید حکومتی را تشکیل داد، که نزدیک ترین نوع حکومت به حکومت معصوم(علیه السلام) باشد. حکومت ولی فقیه فرم کوچک شده ی حکومت عدل جهانی حضرت مهدی (عج) است؛ لکن به دلیل محدودیت هایی که دارد ازحملات دشمنان بی نصیب نیست. این حکومت ثمره ی انقلاب اسلامی است که متصل به حکومت امام زمان است پس بی تردید با حکومت امام زمان رابطه دارد؛حکومت ولی فقیه که برگرفته از متن دین است تمرینی است برای افراد منتظر ظهورتا توسط این نظام تربیت شوندوخود را آماده ی خدمتگزاری به حکومت امام زمان(عج) کنند. این حکومت در زمینه سیاست بایدبه گونه ای رفتار کند که عزت دین حفظ شود و در دنیا نمونه ای از حکومت مستقل وآزاده شمرده شود.
 ایشان، خاطر نشان کرد: در زمینه اقتصاد نیز باید سیاست هایی رابه کارگیرد که هم استقلال کشور حفظ شود و هم مردم کمترین آسیب را در تحریم ها ببینند. درزمینه فرهنگی نیز رسالت سنگینی بر دوش حکومت است که مصداق بارز آن امربه معروف و نهی ازمنکراست.
احمدی، واژه های کلیدی این تحقیق را حکومت، ظهور، دین، زمینه سازی، حکومت برشمرد. گفتنی است، این جلسه ۱۷ ماه جاری ساعت ۸:۳۰ صبح در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :