سه شنبه - 2019 ژانوِيه 22 - 16 جمادي الاول 1440 - 2 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 204950
تاریخ انتشار : 25 اسفند 1395 8:36
تعداد بازدید : 432

مدرسه علمیه قاسم بن الحسن علیهماالسلام

فاطمه (سلام الله علیها) اسوه حیا

شهادت می دهم که تو پاره تن من هستی ...

فاطمه (سلام الله علیها) اسوه حیا

عَن موسی بن جعفر عَن آبائِهِ قالَ : قالَ علیٌ استأذَنَ أعمَی عَلَی فاطمةَ فَحَجَبَتهُ فَقالَ رسولُ اللهِ لَها لِمَ حَجَبتِیهِ وَ هُوَ لَا یَرَاکِ فَقَالَت أِن لَم یَکُن یَرَانی فأِنِّی أَرَاهُ وَ هُوَ یَشَمُّ الرِّیحَ فَقالَ رَسُولُ الله أشهَدُ أَنَّکِ بَضعَةُ مِنِّی.

موسی بن جعفر (علیه السلام ) از پدرانش روایت فرموده که امام علی (علیه السلام ) فرمود : روزی نابینایی بر فاطمه(سلام الله علیها) وارد شد ، پس حضرت حجاب پوشید ، پیامبر اکرم (صلی الله علیه واله ) از ایشان پرسید : او که تو را نمی بیند ، پس برای چه حجاب می کنی ؟ زهرای اطهر(سلام الله علیها) فرمود : اگر او مرا نمی بیند ، من او را می بینم ، و او بوی مرا استشمام می کند . رسول خدا (صلّی الله علیها واله) فرمود : شهادت می دهم که تو پاره تن من هستی .

کتاب کشفة الغمه

 

جملاتی از مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای(مد ظلّه) :

* در مسأله زن ما از دنیا طلبکاریم، ما مدعی دنیاییم... این ما نیستیم که باید از موضع خودمان دفاع کنیم، این فرهنگ منحط غرب است که باید از خودش دفاع کند.

* زن در فرهنگ و دنیای غربی به ابتذال کشانده شده، تحقیر شده و به او اهانت شده است... زن برای این که شخصیت خودش را نشان بدهد، بایستی برای مردان چشم نواز باشد. این شد شخصیت برای یک زن؟ بایستی حجاب و عفاف را کنار بگذارد، جلوه گری کند تا مردها خوششان بیاید، این تعظیم زن است یا تحقیر زن؟... یکی از نشانه های مردسالاری غربی ها همین است که زن را برای مرد می خواهند، لذا می گویند زن آرایش کند تا مرد التذاذ ببرد. این مردسالاری است، این آزادی زن نیست. این در حقیقت آزادی مرد است. می خواهند مرد آزاد باشد، حتی برای التذاذ بصری، لذا زن را به کشف حجاب و آرایش و تبرّج در مقابل مرد تشویق می کنند.

 

* عظمت زن آن است که بتواند حجب و حیا و عفاف زنانه را که خدا در جبلّت زن ودیعه نهاده است، حفظ کند. این را بیامیزد با عزّت مؤمنانه، این را بیامیزد با احساس تکلیف و وظیفه. آن لطافت را در جای خود به کار ببرد، آن تیزی و بُرندگی ایمان را هم در جای خود به کار ببرد. این ترکیب ظریف فقط مال زن هاست، این آمیزه ظریف لطافت و برندگی، مخصوص زن هاست، این امتیازی است که خدا به زن داده است.

* مسأله حجاب به معنای منزوی کردن زن نیست، اگر کسی چنین برداشتی از حجاب داشته باشد برداشتش کاملاً غلط و انحرافی است... حجاب به هیچ وجه مزاحم و مانع فعالیت های سیاسی و اجتماعی و علمی نیست.

 نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :