يکشنبه - 2019 ژانوِيه 20 - 14 جمادي الاول 1440 - 30 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 203954
تاریخ انتشار : 14 اسفند 1395 13:13
تعداد بازدید : 254

مدرسه علميه امام خميني(ره)

برگزاري نشست خيرين در مدرسه علميه امام خميني (ره)

با هماهنگي معاونت مالي و دعوت از خيرين مدرسه نشستي با حضور ايشان در مدرسه علميه برگزار گرديد.

در اين نشست سركار خانم خاني پيرامون موضوع شناخت دنيا و آخرت به ايراد سخنراني پرداختند، ايشان عنوان داشتند يكي از امور مشكل ، پيچيده و دقيق شناخت دنيا وآخرت است كه در اين وادي علماي بزرگ حيران و عقلا ، سرگردان شده اند.


چرا كه گروهي گمان كرده اند دنيا عبارت از مال است  در حالي كه  در كتاب وسنت ،آيات و رواياتي در مدح مال وارد شده است، گروهي ديگر پنداشته اند كه دنيا عبارت از زندگي دنيوي است در حالي كه  به وسيله ي همين زندگي است كه انسان به سعادت هاي ابدي نائل مي شود، برخي ديگر نيز پنداشته اند دنيا عبارت از خوراكي هاي لذيذ و لباس هاي فاخر، خانه هاي آباد، دوستان و ياران و... است در صورتي كه بعضي از انبياء چون حضرت سليمان و يوسف (عليهم السلام) كه مسلما اهل دنيا نبودند ولي از همه اين مزايا برخوردار بودند، بنا براين هرچه انسان را از خداوند دور كند، دنياست اگر چه نماز، روزه، حج، زهد، قناعت و ... باشد. با بيان اين تعريف روشن مي گردد كه هرچه مي كنيم بايد در آن قرب الهي را در نظر بگيريم تا اهل دنيا محسوب نشويم.


در ادامه پخش گزارش مصور(پاورپوينت) از كمك هاي خيرين، مداحي، نماز جماعت و پذيرايي (ناهار) از برنامه هاي اجرا شده در اين نشست بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :