يکشنبه - 2019 ژانوِيه 20 - 14 جمادي الاول 1440 - 30 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 203841
تاریخ انتشار : 12 اسفند 1395 15:55
تعداد بازدید : 151

مدرسه علمیه کوثر ورامین

خواهران طلبه سرمایه‎های انقلاب اسلامی هستند

انسان باید به جایگاه و وظیفه ای که در عالم خلقت دارد آگاه باشد و بر مبنی آن عمل کند تا مبادا با انجام افعال نادرست به توجیه آن بپردازد.

خواهران طلبه سرمایه‎های انقلاب اسلامی هستند 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا ، حجت‎الاسلام محسن محمودی، امام جمعه موقت شهرستان ورامین امروز ( ۷/ ۱۲/ ۹۵) در مراسمی که به مناسبت سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) در مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد، گفت: خواهران طلبه سرمایه‎های انقلاب اسلامی در مسیر رسیدن به اهداف اعتقادی و اخلاقی جامعه به شمار می روند.

وی افزود: ایام ها و مناسبت هایی همچون فاطمیه، غدیر، عاشورا، رجب، شعبان و ماه رمضان از ابزارهایی مهم در جهت خودسازی و دگرسازی بشر محسوب می شوند، لازم است طلاب در آن ایام نهایت بهره و استفاده را از نظر فردی و اجتماعی حاصل کنند.

حجت‎الاسلام محمودی تبلیغ معارف فاطمی را یکی از مهمترین وظایف طلاب بیان کرد و گفت: طلاب خواهر با تبیین و عمل به معارف فاطمی نقش ارزنده و تأثیرگذاری در جامعه دارند.

امام جمعه موقت شهرستان ورامین در تبیین اینکه انسان زمانی سخنش اثرگذار است که خودش عامل به آن باشد، عنوان کرد: مهمترین رسالت طلاب عمل به اوامر و نواهی الهی است بنابراین عملکرد انسان باید در نهاد او انقلاب و تحولی عظیم ایجاد کند در این صورت است که یک طلبه می تواند در جامعه تغییر و تحول ایجاد کند.

وی عامل گرفتاری های بشر را خود بشر بیان کرد و گفت: انسان باید به جایگاه و وظیفه ای که در عالم خلقت دارد آگاه باشد و بر مبنی آن عمل کند تا مبادا با انجام افعال نادرست به توجیه آن بپردازد.

حجت‎الاسلام محمودی با بیان اینکه برخی سیاست را حقه و نیرنگ معنا می کنند، بیان داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند «برخی از واژه ها مانند سیاست و آزادی مظلوم واقع شده اند؛ برخی نام آزادی را به بند کشیدند و آزادی را با تعابیری همچون لاقیدی، ولنگاری و هرزگی تعریف کردند در حالی که آزادی در چهار چوب بندگی الهی محقق می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز برخی در میدان سیاست با شعار آزادی مبلغ بی بندوباری شده اند، شیطان با زینت دادن گناه انسان را از مسیر الهی خارج و در مسیر باطل قرار می دهد

IMG_20170225_221449

 نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :