يکشنبه - 2019 ژانوِيه 20 - 14 جمادي الاول 1440 - 30 دي 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 203748
تاریخ انتشار : 10 اسفند 1395 15:53
تعداد بازدید : 207

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

حجت الاسلام نظری استاد دوره مبلغات مجتمع کوثر یک مبلغه ق

چهارمین جلسه دوره آموزش- تکمیلی تبلیغ کاربردی با موضوع مخاطب شناسی، با حضور اساتید، مبلغات و طلاب در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد. حجت الاسلام نظری، سخنران این جلسه، با بیان روایتی از امیرالمومنین (ع)گفت: فرزندان خود را به آداب و رسوم خودتان مجبور نکنید، زیرا آن ها برای زمانی غیر زمان شما آفریده شده اند. در عصر حاضر به دلیل تفاوت بارز میان رفتار مردم میان دین و آموزه های آن در بین آنها شکافی ایجاد شده که به دلیل عوض شدن عصر و زمان حال می بایست آداب نیز تغییر کند.چهارمین جلسه دوره آموزش- تکمیلی تبلیغ کاربردی با موضوع مخاطب شناسی، با حضور اساتید، مبلغات و طلاب در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.

حجت الاسلام نظری، سخنران این جلسه، با بیان روایتی از امیرالمومنین (ع)گفت: فرزندان خود را به آداب و رسوم خودتان مجبور نکنید، زیرا آن ها برای زمانی غیر زمان شما آفریده شده اند. در عصر حاضر به دلیل تفاوت بارز میان رفتار مردم میان دین و آموزه های آن در بین آنها شکافی ایجاد شده که به دلیل عوض شدن عصر و زمان حال می بایست آداب نیز تغییر کند.

وی، در ادامه افزود: امام رضا (ع) در خصوص رحمت خداوند فرمودند، رحمت خدا بسیار بزرگ است و لازمه انجام این عمل انگیزه است، امام (ع) در غالب دعا این انگیزه را مطرح می کند، ابتدای امر می بایست رحمت خداوند را متوجه شوید تا بتوانید انگیزه و عمل نیز ایجاد کنید.

ایشان در ادامه خاطر نشان کرد: طلبه ها نیز باید کلام اهل بیت (ع) را به مردم انتقال و خود نیز عامل باشند. طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، طلاب الگوی مردم هستند و از اولویت های آنها خدمت رسانی به عموم است.

نظری سخنران این جلسه در ادامه بیان کرد: دین تنها آموختن آموزه های آن نمی باشد؛ قبل شناخت مخاطب می بایست شناخت محیط را بیاموزید، که شناخت محیط شامل سه محیط تربیتی بسته، باز و متحرک است که در هر زمان باید مناسب با همان محیط رفتار کنید.

استاد نظری، مدیریت را دو نوع تبیین کرد که شامل: مدیریت افکار، که در ضمیر خودآگاه و حواس پنجگانه جهت داده می شود و مدیریت محبت، که ایجاد حب و بغض می کند، طبق آیه ۱۴ سوره حجرات، ایمان شناخت با چشم دل و همان حب و بغض ما است که اولین مرتبه آن این است که خداوند را بیش از هر چیز دوست داشته باشید، با ایمان و انجام عمل صالح خداوند متعال شما را محبوب می کند.

وی، در پایان با بیان فرمایشات مقام معظم رهبری در سال ۸۸ در خصوص جنگ نرم و نفوذ دشمنان بر قلب مردم، سخنان خود را خاتمه داد.

گفتنی است این جلسه چهارشنبه ۴ اسفند ماه سال جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :