يکشنبه - 2019 مارس 24 - 18 رجب 1440 - 4 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 203746
تاریخ انتشار : 10 اسفند 1395 15:50
تعداد بازدید : 128

مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

برگزاری شانزدهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در زندگی در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

همزمان با ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) شانزدهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی طلاب علوم حوزوی با موضوع اخلاق در زندگی در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد. جزایری، استاد اخلاق کوثر گفت: نه اسم از اسماء حضرت فاطمه(س) نزد خداوند متعال است؛ با بررسی این اسماء این نتیجه بدست می آید که به این دلیل نام ایشان را فاطمه زهرا نهادند زیرا به معنای جدایی از آلودگی هاست و معنای زهرا، درخشیدن است، زیرا درخشندگی آن حضرت برای اهل سماوات است.
همزمان با ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) شانزدهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی طلاب علوم حوزوی با موضوع اخلاق در زندگی در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.

جزایری، استاد اخلاق کوثر گفت: نه اسم از اسماء حضرت فاطمه(س) نزد خداوند متعال است؛ با بررسی این اسماء این نتیجه بدست می آید که به این دلیل نام ایشان را فاطمه زهرا نهادند زیرا به معنای جدایی از آلودگی هاست و معنای زهرا، درخشیدن است، زیرا درخشندگی آن حضرت برای اهل سماوات است.

وی، در ادامه افزود: حضرت زهرا (س) مادر و امّ ائمه، و اصل تمام این ویژگی ها در وجود این بزرگوار است.

ایشان، با اشاره به فرمایشات امام حسن عسگری(ع) که تمام ائمه برای اهل دنیا حجت و حضرت زهرا (س) برای تمام ما حجت است.

جزایری، در ادامه یاد آور شد: امام صادق (ع) نیز می فرمایند: حضرت فاطمه زهرا (س) لیلة القدر هستند، همان گونه که لیلة القدر مخفی است، روز شهادت و محل دفن آن حضرت(س) نیز پنهان است، زیرا طبق فرموده امام صادق (ع) مردم از شناخت آن حضرت (س) بریده شده و کسی نمی تواند آن بزرگوار را بشناسد.

استاد حوزه کوثر مجرای اصلی برای توسل به ائمه معصومین علیهم السلام و طلب شفاعت از ایشان را حضرت فاطمه (س) دانست زیرا حضرت زهرا (س) سرّ معصومین علیهم السلام می باشند.

ایشان، در پایان خاطر نشان کرد: اگر می خواهید پیرو و شیعه حضرت (س) باشید، می بایست در تمامی ابعاد، اعمال، اعتقادات و رفتار تابع امام و مقتدا بود، در آن زمان است که می توان آدم، به معنای واقعی شد و شفاعت حضرت (س) نصیب ما می شود.

گفتنی است، این جلسه سه شنبه ۱۰ اسفند ماه سال جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :