چهارشنبه - 2019 ژانوِيه 23 - 17 جمادي الاول 1440 - 3 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 201813
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1395 23:0
تعداد بازدید : 334

مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار

جلسه اخلاق حجت الاسلام والمسلین حاج آقا سالمی مؤسس مدرسه علمیه نرجس خاتون (س) شهریار

جلسه اخلاق حجت الاسلام والمسلین حاج آقا سالمی با حضور طلاب حوزه علمیه نرجس خاتون سلام الله علیها در تاریخ 95/11/16 به مناسبت بزرگداشت ایام الله دهی فجر برگزار گردید.

جلسه اخلاق حجت الاسلام والمسلین حاج آقا سالمی با حضور طلاب حوزه علمیه نرجس خاتون  سلام الله علیها در تاریخ 95/11/16 به مناسبت بزرگداشت ایام الله دهی فجر برگزار گردید .

در این جلسه آقای سالمی به لزوم تفکر و تدبیر در زندگی طلاب پرداختند وی در ادامه یکی از شبهات روز جامعه را بیان نمودند این شبه مطرح گردید که چرا ائمه معصومین در وقت مصیبت دستور صبر می دادند ولی خودشان در وقت مرگ عزیزانشان گریه می کردند وی دلایل شبه مطروحه را این گونه تبیین نمودند

1-      گریه یک امر غیر اختیاری است زیرا وقتی دل شکست اشک هم خود به خود جاری می شود

2-      به فرض این که گریه اختیاری باشد آن گریه بد است که از روی شکایت از تقدیرو تدبیر  خدا باشد

3-      مهر پدر و فرزندی چنین چیزی اقتضاء می کند چرا که یکی از  معانی انسان انس می باشد واین یک امر طبیعی و فطری است که انسان وقتی با کسی مانوس شد در فراقش گریه می کند

4-      گریه منافاتی با صبر ندارد می شود در مصیبتی گریه کرد در عین حال راضی به رضای خدا هم بود مثل این که امیر المومنین در فراق حضرت زهرا سلام الله گریه کرد ولی به درگاه  خداوند نیز شکایت نکرد .

حجه الاسلام والمسلین حاج آقا سالمی امام جمعه شهرستان شهریار در ادامه بیانات خویش به عوامل ایجاد کننده غرور در انسان بر اساس روایتی از پیامبرصلی الله علیه وآله وسلم پرداختند .

قال رسول الله (صل الله علیه وآله وسلم)له ابن مسعود:یاابن مسعود:لاتغرن بالله و لا بصلاحک ولابعلمک و لا عملک و برک و عبادتک.(بحارالانوار ص 103)


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :