چهارشنبه - 2018 سپتامبر 19 - 9 محرم 1440 - 28 شهريور 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 201741
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1395 11:37
تعداد بازدید : 244

نشست فرهنگی احیای موقوفات در مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)

نشست فرهنگی احیای موقوفات در مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)

روز شنبه مورخ 16/11/95 ، همزمان با ایام الله دهه ی مبارک فجر واحد فرهنگی نشستی با عنوان احیای موقوفات یکی از دستاورد های انقلاب اسلامی بر پا داشت.

روز شنبه مورخ 16/11/95 ،  همزمان با ایام الله دهه ی مبارک فجر واحد فرهنگی نشستی با عنوان احیای موقوفات یکی از دستاورد های انقلاب اسلامی بر پا داشت.

در این نشست از حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای نقوی مسئول اداره اوقاف و امور خیریه جنوب شرق تهران دعوت بعمل آمد.

آقای نقوی در این نشست به اهمیت سنت حسنه وقف پرداخت و گفت: تلاش های بسیار خوبی در راستای ترویج این فرهنگ و سنت حسنه و نیزگرایش افراد به انجام این کار خیر صورت پذیرفته که این مهم مرهون تلاش های اوقاف و همدلی و همکاری مسئولان فرهنگی است.

وی در ادامه با بیان اینکه همه به دنبال احیای فرهنگ وقف در جامعه هستیم، ادامه داد: این مهمترین وظیفه و رسالت ماست که از دیرباز بزرگان دینی و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بر آن تاکید فراوان داشته اند.

 وی گفت:: ما باید فضا و شرایطی را در جهت احیای بیش از پیش این سنت حسنه فراهم کنیم تا شاهد آثار و برکاتی که به آن تاکید فراوان شده است در جامعه باشیم.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش به فواید مادی و معنوی که وقف از برای دنیای اسلام و مسلمین داشته است اشاره کرد و گفت: تاسیس حوزه ی علمیه و مراکز دینی و بسیاری از حوزه های علمیه ما در سراسر کشور با همین وقف ها انجام شده اند.

 وی با اشاره به فعالیت های گسترده و تلاش های سازمان اوقاف در راستای احیا فرهنگ وقف در جامعه بیان کرد: قبل از انقلاب بسیاری از موقوفات به صورت ملک شخصی افراد و حاکمان خودکامه در آمده بود که بعد از انقلاب اسلامی ایران بسیاری از آنها احیا شد و در سال های اخیر نیز فعالیت های گسترده ای در راستای ترویج این فرهنگ در جامعه انجام شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :